28.04.2022 413

28 квітня – Всесвітній день охорони праці

Всесвітній день охорони праці відзначає світова спільнота 28 квітня – аби привернути увагу загалу до правового, економічного та соціального значення охорони та безпечних умов праці. Адже збереження здоров'я працівників, їх убезпечення від шкідливих і небезпечних виробничих факторів – прямий шлях до зростання продуктивності трудової діяльності та збільшення обсягів виробництва. Саме у цьому проявляється взаємозалежність різнопланових факторів впливу з економічними складовими. Відтак фахівці всього світу прагнуть якомога детальніше дослідити багатоаспектність феномену охорони праці.

В умовах сьогодення система управління охороною праці неодмінно має базуватися не лише на законодавчих державних нормативно-правових документах – варто мати гаранти зацікавленості від роботодавців у збереженні належного рівня безпеки працівника у всіх сферах трудової діяльності. Колектив Уманського національного університету садівництва дбає про збереження, реалізацію та забезпечення всіх визначених у нормативно-правових актах з охорони праці гарантій для працівників і студентів. Діяльність навчального закладу націлена на динамічну прогресію приросту науково-навчального потенціалу, що сприяє забезпеченню держави високоякісними професійними кадрами в аграрному секторі.

Робота під час війни є надважливим джерелом наповнення держбюджету. Мільйони українців вимушено покинути власні домівки та робочі місця. Люди, які мали все, стали вимушеними переселенцями, втративши робочі місця. Тож виникає чимало питань з особливостей трудових відносин і оплати праці, оскільки війна диктує власні умови й економіка працює в особливому режимі. Однак саме такі умови формують підвищену увагу до охорони праці.

Нині в країні здійснюється розроблення нових підходів до побудови сучасної моделі управління охороною та безпекою праці на всіх рівнях. У суспільстві з військово-орієнтованою економікою охорона праці має бути одним з найважливіших завдань соціально-економічної політики. Адже від забезпечення належного рівня охорони праці кожного працівника, його добробуту та збереження здоров’я, залежить процвітання всього суспільства та держави.

Шановні працівники сфери охорони праці! Ми невимовно вдячні вам за кропітку працю, прискіпливість і принциповість, адже вони є синонімами нашої безпеки! Будьте ж і надалі такими ж пильними та відповідальними, адже своїми діями, навчаннями та пересторогами ви не просто бережете життя колективу, а цілу країну. Міцного здоров’я вам, достатку й успішної праці під мирним небом України!

Рада студентського самоврядування