29.04.2024 216

29 квітня — Міжнародний день танцю

Колектив Уманського національного університету садівництва на рівні з першочерговими завданнями якісної освіти дбає і про гармонізацію емоційного життя молоді. Центр культури і виховання студентів — осередок високоосвічених, ініціативних фахівців, які заряджають молодь творчим креативом. Причетність до мистецького світу сприяє не лише соціальній активності та суспільній відповідальності, а й дає змогу почути себе, гармонізувати внутрішні бажання, хвилювання, розкрити та проявити духовну красу, розділяючи її з оточенням.

День танцю у світі дає привід усім охочим прослідкувати істинну причину виникнення танцю. Рухова активність є незамінною складовою людської життєдіяльності. Працелюбність і сміливість українців усіх поколінь неодмінно відображала у хореографії багаті традиції та героїчні сторінки історії нашого народу. Досвід і надбання злилися в єдину українську історію, а засоби вираження думок, емоцій, вчинків через рух набули виразності у пластиці людського тіла. Військові, весільні, урожайні, мисливські танці відображали реальні рухи, які використовували люди в діяльності й таким чином до нас дійшли сакральні знання предків — емоційний поетичний літопис народу, який самобутньо малював буденність й, викарбовуючи історію пережитих ними подій і пропускаючи через почуття, виливав їх у мистецтво. Символ, жест, пластика наділені сакральною можливістю вивільняти людину від накопичених стресів, а культура та традиції створили своєрідну національну мову спілкування.

Когорта наставників Центру культури і виховання студентів є співорганізаторами Всеукраїнського фестивалю творчих колективів серед вищих аграрних закладів «Софіївські зорі». Україна з багатовіковими народними традиціями, має талановитих майстрів танцю і викладачів хореографічного мистецтва, а колективу випала честь співпрацювати з найталановитішими з них. З 2008 року очолювала Центр культури і виховання студентів Наталія ШАПОВАЛЕНКО. Тепер наступники підтримують естетично-творчі засади хореографії в когорті аграріїв, але цей безперервний «золотий ланцюг» утримує колектив у позитивному руслі, об’єднуючи та згуртовуючи. Нині і студентів, і викладачів долучає до краси танцю Анна ПІНЧУК. висококваліфікованого хореограф і наставник.

Тож вітаємо всіх, для кого танець – це не простотпрофесія чи захоплення, а частинка життя, зі святом!  Шановні наші хореографи! Хай мистецтво, яким Ви наповнюєте осередок освіти, стане для всіх цілющою силою для ментального здоров’я на шляху до Перемоги.

Вдячність і доземний уклін за творчу працю, шануємо всіх причетних до творення історичної духовної спадщини університету, важливість у колективі таких натхненників є найбільшою цінністю сучасності. Творчих злетів і неперевершених композицій, міцного здоров’я молоді і колегам, які танцюють!