30.11.2022 186

30 листопада – День домашніх тварин

Що найпершим зробить людина, якій щойно повернули зір? Вона буде роздивлятися все довкола. І кожна дрібниця, навіть найнепомітніша, буде приносити їй неймовірне щастя. Саме так, мов людина, якій щойно повернули зір, почувається кожна домашня тварина, коли бачить свого господаря.

У коридорах Уманського національного університету садівництва можна почути безліч розмов про домашніх улюбленців. Зігріті душею мурчики та гавчики вже стали членами університетської родини. Не полишають їх господарі і в складний воєнний час, дбаючи про їхній захист і безпеку. Тож і розділяли вони разом зі своїми господарями тривоги у підвалах і бомбосховищах, пікорювали простори колоритних українських сіл, навіть подорожували за кордон. Але завжди разом, зі своїми людьми.

Вчені неодноразово досліджували спілкування людей з тваринами. Продовжити тривалість життя і його якість, вилікувати від недуги, покращити фізичне здоров’я або знизити рівень стресу – цього всього можна досягти завдяки впливу домашніх улюбленців. А ще тварини сприяють зростанню у людини рівню гормонів окситоцину, серотоніну та нейромедіатора, які разом забезпечують відчуття щастя. Тож якщо ви мрієте назавжди забути про самотність, вам саме час завести домашнього улюбленця.

У науці існує термін - анімалотерапія, або терапія тваринами, визнана на міжнародному рівні Всесвітньою організацією охорони здоров'я. Пси-терапевти допомагають дітям одужувати у найменші терміни, люди похилого віку користуються послугами тварин в оздоровчо-психологічних практиках, собаки – поводарі супроводжують незрячих господарів, виконуючи водночас і захисну функцію. Спеціальні центри зоотерапії займаються лікуванням психічних захворювань за допомогою спілкування пацієнтів з тваринами.

В Україні набувають неабиякої популярності кафе, де  поруч з гостями перебувають пухнастими. У таких «Кото-кафе» люди з задоволенням проводять час, а діти тішаться з тваринами. Вони є гарною альтернативою для тих, хто ще не готовий взяти на себе відповідальність за домашніх улюбленців.

Мусимо визнати, що тварини є одними з кращих істот Всесвіту, які абсолютно безумовно нас люблять. Уміння не засуджувати, не ставити запитань і не критикувати є лише у тварин або у надто мудрих людей, виходить, вони – досконалі.

«Якщо душа – це вміння любити, бути відданим і вдячним, то тварини володіють нею більшою мірою, ніж багато людей», – сказав Джеймс Херріот

А хто із домашніх улюбленців дбає про вашу емоційну безпеку?

Якщо такі є, то зі святом Вас.

Пресцентр Уманського НУС