30.11.2022 420

30 листопада - Міжнародний день захисту інформації

1988 рік став першою «епідемією хробака» і носить ім’я свого творця – Морріса. Завдяки вірусу, питання інформаційної безпеки набрало розголосу, ставши актуальною проблемою у сфері комп’ютерної техніки та програмних засобів.

Computer Security Day звертає увагу виробників і користувачів програмних інформаційних ресурсів на важливість безпечного користування ними. А ще – наголошує на підвищенні обізнаності з даної теми, є частиною пропаганди найсучасніших практик комп'ютерної безпеки, своєрідною підтримкою захисту інформаційних активів і ресурсів. Адже жодному користувачу не сподобається несанкціоноване використання особистого комп’ютера.

Яким чином ви можете захистити власну інформаційну систему від зловмисників? З цим питанням ми звернулися до студентів і викладачів спеціальності 122 Компютерні науки Уманського національного університету садівництва, які надали наступні поради:

• Встановіть набір безпеки: антивірус, антишпигун і брандмауер, які налаштовані на автоматичне оновлення;
  • Електронна пошта має контролюватися, а файли надходити з відомого вам і перевіреного джерела. Забезпечте безпеку їх відкриття і не переходьте за сумнівними посиланнями;
  • Оберігайте операційну систему, веб-браузер й інше програмне забезпечення, регулярно створюйте резервні копії важливих комп'ютерних файлів;
  • Не розповсюджуйте особисту інформацію у соціальних мережах, не полегшуйте хакерам одержання доступу до ваших даних;
  • При нагоді відвідуйте курси з питань захисту інформації.

Проєктуванням та експлуатацією комплексних систем захисту інформації займаються відповідні фахівці, та кожен з нас полегшує їх завдання, беручи відповідальність за власну інформаційну базу.

Дбайте про себе та власні інтелектуальні скарби. Миру нам та захищеності!

Пресцентр Уманського НУС