31.05.2024 102

31 травня — Всесвітній день без тютюну

Уманський університет садівництва повсякчас тримає курс на оздоровлення молоді та трудового колективу, про це свідчать і сторінки історії університету. Оздоровлення університетської родини відбувалося у всі часи існування навчального закладу. Є свідчення про будівництво в університеті лікувальних закладів (1896 рік — перша власна лікарня) на території, наприклад, у 1976 році окремою спорудою збудовано санаторій-профілакторій. Територія університету завжди здавна оснащена спортивно-ігровими майданчиками та стаціонарними тренажерами-турніками, облаштовані майданчики для занять груповими командними іграми, футбольні поля. Університетська родина пишається спортивною залою, яка вміщує достатню кількість охочих долучитися до спортивних активностей за будь-якої пори року. Поруч зі студентським містечком випромінює вічне здоров’я та нескінченну красу дендрологічний парк «Софіївка». Всі охочі продовжити дозвілеву діяльність після насиченого інтелектуального навантаження на свіжому повітрі мають можливість прогулятися старовинними вуличками легендарного парку. Милують Софіївські гідролокації, понад двохсотрічні дендраріуми, спокій та рівновага насичують організм після трудового дня, парк полонить і збагачує естетикою ландшафтного мистецтва. Поєднання всіх благ допомагає відновити моральне та фізичне здоров’я.

Умови проживання на території університетського містечка є гарним стимулом забутися назавжди про проблему тютюнопаління, тим паче, що воно шкодить не лише курцю, а і оточуючим. Метою Всесвітнього дня без тютюну є інформування всіх верств населення про шкоду тютюнопаління. Вживання тютюну — руйнівне для людського здоров’я, а ще це є значним ударом по економічній ситуації в родині.

Якщо нинішнє покоління одноголосно відмовиться від тютюнопаління, то ми матимемо надалі світ без тютюнозалежних громадян, а це дозволить: зберегти здорове життя більш ніж 8-ми мільйонам людей; зекономити фінанси й спрямувати на державні програми лікування людей, які мають захворювання пов’язані з тютюнопалінням; як наслідок, уникнути народжуваності хворих діток; відмовитися від брудного повітря, яке спричиняють курці; та багато інших переваг, які можна додати до цього списку.

Отже, шановні свідомі мешканці планети Земля, дбайте про себе і пам’ятайте: нікотин — психотропний компонент, що викликає сильне звикання. Тримайте здорову хвилю, миру вам та довгих життєвих шляхів.