05.04.2024 101

5 квітня 1710 року — укладено першу Конституцію України «Конституцію Пилипа Орлика»

Історична минувшина відіграє провідну роль у суспільному житті українців та має тісний взаємозв’язок між історичною пам’яттю та національною ідентичністю. Когорта освітян Уманського національного університету садівництва дбає про історичну пам'ять та передає молоді цінні фундаментальні факти розбудови державності України.

Пакти й Конституції законів і вольностей Війська Запорозького або «Договори і Постановлення Прав і вольностей Війська Запорозького» — це договір, укладений у місті Бендери між новообраним козацькою старшиною, гетьманом Пилипом Орликом і козаками Війська Запорозького, з правом підпису Костя Гордієнка. «Бендерська конституція», ще так називають Першу Конституцію сучасники, містила обмеження прав гетьмана, також окреслювалися його обов’язки та визначався майбутній лад держави вони заклали основу розвитку українського конституціоналізму і стали визначною історичною пам'яткою української та європейської політичної думки XVIII століття. А нині Конституція стала фундаментом правової системи країни, її законодавства, визначальним чинником забезпечення державного суверенітету, консолідації українського суспільства, формування і розвитку інститутів державної влади, становлення громадянського суспільства.

Важливо вивчати історію, щоб знати, хто ми є й творити українську націю, українську державу. В умовах сьогодення легко зрозуміти важливість історії для кожного сучасника та вплив історичної пам’яті на процес націєтворення.