08.05.2024 201

8 травня – День памʼяті та перемоги над нацизмом у Другій світовій війні

Громада Уманського НУС разом зі світової спільнотою нині відзначає особливу для української нації дату – це День пам'яті та перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939–1945 років. Покладання квітів до пам’ятних знаків на спомин про борців з нацизмом пройдуть по всьому світу. Вшанує спогад про відважників минулого та сучасності і громада Уманського національного університету садівництва: викладачі проведуть виховні години та поговорять зі студентами про нацизм, що зруйнував долі мільйонів людей. Адже саме віра в особливе походження німецької нації та зневага до інших народів зумовила войовничі дії Гітлера та його прихильників.

Кожне суспільство має помітити ознаки і риси нацизму, а соціум, як єдиний організм, повинен пригнічувати їх одразу, не даючи можливості перерости в затяжну хворобу. Нині історія сухо вказує нам на ціну, яку довелося заплатити за зверхність «нацистів»: від 50 до 75 мільйонів людських життів.

79 років відділяють світ від Другої світової війни, проте вже десять років триває російсько-українська війна і наш світ руйнує вже сучасний нацизм – «рашизм». 14 квітня 2022 року Верховна рада України визнала росію державою-терористом із тоталітарним неонацистським режимом. А фіксуючи злочини російської армії в нашій країні, 2 травня 2023 року Україна офіційно визнала рашизм державною ідеологією рф й ухвалила Постанову про Заяву Верховної Ради України «Про визначення існуючого в російській федерації політичного режиму як рашизму та засудження його ідеологічних засад і суспільних практик як тоталітарних та людоненависницьких».

Вшануймо пам'ять полеглих воїнів, всіх, хто боровся з нацизмом минулого і сучасності. Світла пам’ять кожній та кожному…