08.05.2024 501

8 травня — День пам’яті та примирення в Україні.

Колектив Уманського національного університету садівництва, як і вся Україна, вшановує пам’ять жертв Другої світової війни.

Згадати борців із нацизмом та жертв війни — обов’язок сучасного громадянина та нагадування спільноті про злочини, що чинили проти людства тоталітарні режими. Війна розпочалася внаслідок домовленостей між націонал-соціалістичним режимом у Німеччині, що нині іменують нацистським, й комуністичним в срср. На українській землі у 1939–1945 роках вони скоїли численні воєнні злочини, наслідком яких народи, що проживали на території сучасної України, зазнали великих втрат. Це понад вісім мільйонів людей знищених на території України.

Геноцид, масові вбивства, катування — це не просто минуле з великою крапкою… На жаль, українці у 2024 році відзначають День пам’яті та примирення в умовах повномасштабної збройної агресії росії.

Ціна війни — не розквіт і процвітання, не довголіття та успіх, ціною війни є людські життя, величезні втрати… Людство всього світу має викорінювати антигуманні режими та їхніх прихильників, наступників і спадкоємців. І нині варто засвоїти: жодна країна не має морального права звеличуватися за рахунок історичного минулого та претендувати на особливу роль у перемозі над нацизмом, адже це результат боротьби мільйонів людей, десятків держав, сотень різних, об’єднаних прагненням подолати зло, народів. Перемога — це вміння налагодити сучасність із врахуванням історичних уроків.

Здійснюючи покладання квітів до меморіалів 8 травня, в День пам’яті та примирення, колектив Уманського НУС вшановує світлу пам’ять кожного, хто боровся з нацизмом, і всіх жертв Другої світової війни.

Світла пам’ять…

8 травня — День пам’яті та примирення в Україні.
8 травня — День пам’яті та примирення в Україні.