09.03.2024 347

9 березня — 210 річниця дня народження Тараса Григоровича Шевченка

Громада Уманського національного університету садівництва вшановує пам'ять Великого Кобзаря. Урочисті та тематичні заходи відбуваються в лекційних аудиторіях, бібліотеці університету, адже слово Кобзаря і нині живе, а правда Кобзаря — не згасає.

Незрівнянний класик, великий поет та художник Шевченко уособлює образ національного борця за Україну — Кобзар надихає людей до боротьби проти національного гноблення. Правда Тараса Шевченка актуальна і нині: поневолення російськими військовими та намагання приховати злочини ворожого режиму, скоєні проти українців, пригнічують не лише волелюбну українську спільноту, такі дії з боку країни-агресорки обмежують свободу та майбутнє України. Гострий біль пронизує творчість поета, коли він розповідає про поневіряння українського народу у кріпацькій неволі. Працьовита нація, оспівана і прирівняна до святині у творчості Тараса, має право на вільне і щасливе життя. Творчий і життєвий шлях Тараса Шевченка — це висвітлення правди про життя свого народу та намагання проявити поетичну глибину філософської думки. Шевченко відкрив загалу українців як націю з державними намірами та інтересами, а його вірші прочитують нові й нові покоління українців та знаходять для себе справжні вічні символи.

Вшановуючи пам'ять Великого Кобзаря, спільнота університету вдумливо перечитує закарбовані у вічність Шевченкові мудрості: «В своїй хаті своя й правда, і сила, і воля».