09.12.2022 379

9 грудня –Міжнародний день пам’яті жертв злочинів геноциду, вшанування їхньої людської гідності і попередження цих злочинів

Політика геноциду й етноциду активно здійснювалася відносно української нації протягом багатьох років, навіть століть. Тож кожен українець не з прописних істин, а з досвіду поколінь, знає про всі наслідки фізичного і не тільки нищення. І нині весь український народ став на захист власного права на життя, доводячи всьому світу: більше терпіти геноцид наша нація не стане! Насильство у світі має бути припинено!

Рафаель Лемкін, який у 1944 році створив слово «геноцид», у своїх мемуарах детально висвітлив, як замолоду на нього вплинули історичні події, антисемітські погроми й інші випадки насильства, спрямованого проти груп людей.

Нацизм, фашизм і рашизм – ідеології, що у ХХ і ХХІ століттях стали співзвуччям злочинів проти людства, синонімами знищення цілих народів, нищення людської гідності шляхом тортур і катувань, а ще – пропагування ненависті на фоні возвеличення власних амбіцій.

Спільнота Уманського національного університету садівництва рішуче засуджує будь-які прояви нетерпимості до інших народів, а також засуджує прояви агресії і зверхності. Ми – за цивілізоване суспільство мирного співіснування. За розвиток. За усмішки дітей. за пам'ять родин, яку не перерве порух будь-яких посягань.

Свавілля зловмисників мають бути припинені та покарані задля запобігання повторень злочинів, адже життя є найвищою цінністю у світі. Пам’ятаємо усіх невинно страчених… Боремося за світ без знущань.

 

Пресцентр Уманського НУС