09.11.2022 341

9 листопада - Всеукраїнський день працівників культури і аматорів народного мистецтва

Культура – це та рушійна сила, що веде людство до гармонійного співіснування, тонко й тактовно окреслюючи грані моралі, духовності, первозданної чистоти, надихаючи людство на творення прекрасного. Українська культура претендує на звання фундаментальної у розмаїтті європейських і має потужну історичну силу прадавнього коріння. Нетлінна спадщина української культури нині вплелася у сучасні ланки гармонійною низкою прадавніх чистих джерел. І ці джерела напувають і досі українців, даючи силу відстоювати власну націю, землю, країну, права, свободи громадян. Адже вона змогла вистояти під неймовірним тиском лінгвоциду та нищівного викорінення, стати ще кращою, зберігаючи власну кришталеву самобутність і чистоту, тож вистоїть і нині!

З позиції збереження та відродження української національної культури, неоціненним є внесок працівників культури й аматорів. Адже велич народу проявляється саме у вмінні гармонійно поєднати сучасне з історичним, не втративши зерно суті та змісту. Й українцям це завжди давалося природньо легко, тому що культурні надбання передавалися з покоління в покоління на рівні генетики, струн душі та народної пам’яті.

Сподвижниками та хранителями культурної спадщини в Уманському національному університеті садівництва є співробітники, керівники, члени, учасники та прихильники-поціновувачі Центру культури і виховання студентів, який був створений був на базі факультету громадських професій ще у далекому 1966 році. Талановиті митці протягом багатьох років постійно вносять у колектив живильні краплі краси української пісні, слова, хореографії, відтворюючи щоразу новітні, гармонійно вплетені сегменти історичних культурних джерел, поєднуючи їх із сучасними тенденціями, створюючи органічну еклектику та зворушуючиє найсуворіші серця. Керівники колективу, навіть у такий скрутний воєнний час, розвивають і рухають потік культурної спадщини серед молоді, адже підвищення якості життя відбувається саме через обізнаність культурну, систему культурних цінностей, та наповнення цим живим процесом оточення.

Культурний досвід наших колег і студентів – це нові можливості для життя, дозвілля, розваг, навчання та комунікативної сфери. Проведений час цікаво та змістовно людей, адже саме культура особистості визначає рівень привабливості кожного, а міра засвоєння знань, мови, цінностей, норм, звичаїв, народних традицій і вміння відфільтровувати необхідне, цінне, змістовне, суттєве – є визначником прогресивності кожної людини. А ще мистецтво – це спосіб вираження, який є доступним і зрозумілим на усіх мовах світу. Тому в університеті розуміють надважливість культурно-мистецьких заходів, що розширюють рамки впливу та мають миротворчі характеристики, об’єднують, створюють соціальну солідарність, сприяють соціальній інтеграції, розширенню модернізації і розуміння іншомовного історичного змісту. Та найголовніше – культура виявляє у народу найкращі риси і вдягає молодь у духовний оберіг, наділяючи силою і величчю, забарвлюючи життя у строкаті надра рідної духовності, зміцнюючи гордість за свою країну.

І позитивні налаштування дають свої вагомі результати: колективи Центру культури та виховання студентів займають призові місця у творчих і мистецьких конкурсах на рівні міста, району, області, держави; популяризують українські надбання за кордоном; формують нові покоління студентства з глибоким естетичним смаком і розумінням автентичності й унікальності українського слова, пісні, танцю.

Шановні колеги, працівники культури, аматори та митці! Глибокий уклін вам за яскраві миті високохудожніх проявів що занурюють у світ прекрасного! Ми щасливі мати талановите оточення, яке навчає та стимулює до самовдосконалення, до бачення себе справжніми, високоморальними, добрими, прекрасними, чистими. Хай мирним буде небо над нами, здоров’я всім міцного, нестримної енергії творчості та довголіття. З професійним святом – Всеукраїнським днем працівників культури і аматорів народного мистецтва!

Пресцентр Уманського НУС