09.05.2024 208

9 травня — День Європи в Україні

Щорічною згадкою про заснування Ради Європи, з метою відзначення миру та єдності на європейському континенті, встановлено День, який шанують в громаді Уманського національного університету садівництва, Україні, Європейському Союзі та інших країнах.

День Європи вважається символічною датою започаткування нової успішної моделі співпраці між державами, що ґрунтується на спільних цінностях та інтересах, пропагуючи, насамперед, єдність і мир. На жаль, сучасність України має інші, воєнні реалії, адже вже 10 років українська нація, в серці союзу європейських держав, чинить опір російській окупації…

Тож основною метою проведення заходів у День Європи спільнота університету вважає формування об’єктивної суспільної думки щодо євроінтеграційного курсу України: орієнтування молоді на багатогранну освіту з активним вивченням іноземних мов; поглиблення знань студентів про країни Європи; постійне прагнення до розширення світогляду, модернізації та прогресу.

До Дня Європи в Україні в Уманському НУС відбулася низка різноманітних заходів: флешмоб, виховні години, бесіди, лекції, виставкові експозиції літературних джерел й інформаційних стендів про відносини України з Європейським Союзом. Студенти та викладачі в межах відзначення Дня Європи, дякуючи захисникам України, нині мають змогу проаналізувати ідеї, досвід, умови адаптації до кращих сучасних європейських практик в різних сферах діяльності, зокрема у сільському господарстві, в умовах, що пропонує сьогодення на шляху до євроінтеграційної перспективи України.

Відзначення Дня Європи — важливий крок самоідентифікації українців як нації, що вболіває про майбутнє України в європейській сім’ї народів.