05.06.2022 241

Будьмо гармонійними заради збереження навколишнього середовища!

Навколишнє середовище є надзвичайно важливим для кожного з нас. Адже це не просто якесь абстрактне поняття. Це все, що нас оточує, що дає можливість нам жити комфортно у, здавалося б, буденних умовах, зміна яких не розглядається апріорі. Однак реалії сьогодення зауважують на протилежному. Адже війна – це спустошення та руйнація не лише життя людей, а й екосистем і середовища існування.

Уманський національний університет садівництва славиться своєю екологічністю та зваженим ставлення до навколишнього середовища. Доказом цього є лідируючі позиції у рейтингу вітчизняних ЗВО за ранжуванням UI GreenMetric World University Rankings протягом останніх п’яти років. Тож університетська спільнота дійсно розуміється на охороні навколишнього середовища!

А ще серед пріоритетів університян зосередження уваги молодого покоління на життєвих процесах і адаптації, енергії в живих спільнотах, кінцевому зростанні та розвитку цілих екосистем. Ми навчаємо розумінню, як екологічні процеси проявляються в соціумі та навколишньому середовищі. Тому що екологія у розумній взаємодії з людьми дає достатньо життя та користь людству, і – навпаки.

Будучи фундаментом надійної і прогресивної підтримки екосистеми та навколишнього середовища, колектив університету дбайливо ставиться до природоохоронних питань громади. І ми вважаємо, що в цей день кожен має зрозуміти індивідуальна відповідальність за турботу про нашу планету шляхом вирішення багатьох екологічних питань особистими маленькими кроками:

• Купити екосумку та користуватися нею замість нетривких поліетиленових пакетів;
  • Сортувати сміття;
  • Позбутися згубних і шкідливих для здоров’я звичок;
  • Дбати про чисте довкілля;
  • Ходити пішки (й екологія чиста, і здоров’я міцніше);
  • Купити своє трепел-горнятко та насолоджуватися кавою чи чаєм у ньому, а не в пластикових стаканчиках;
  • Споживати більше рослинної їжі.

Звичайно, кожен для себе має знайти прийнятні шляхи покращення навколишнього середовища. Але маємо пам’ятати: лише разом ми здатні зробити довкілля здоровим і сприятливим Тому що саме природні скарби дають нам можливість насолоджуватися кожним днем щасливого, довгого життя у гармонії зі світом. Миру всім і раціональних, екологічних рішень і вчинків!

Пресцентр Уманського НУС