08.09.2023 287

Бути грамотним – це класика інтелектуальної моди

Уманський національний університет садівництва – осередок поціновувачів інтелектуальних надбань. Безліч наукових досягнень у профільних галузях, накопичених протягом 179 років, є рясним врожаєм колективу закладу освіти. Та без грамотного підходу до практичних реалізацій, без глибокого осмислення, вміння використовувати вагомі аргументи, і науковцям, і студентам було б складно вдосконалювати власними досягненнями світ навколо, зберігаючи при цьому ідентичність і прогресивний рух вперед.

8 вересня світова спільнота відзначає Міжнародний день грамотності. Грамотність, як вміння читати та писати, використовуючи мову для всіх можливих форм спілкування, дозволяє людству створювати нові масиви інформації, завжди бути в тонусі сталого розвитку, розширювати власні життєві можливості, свідомо ставити цілі та їх досягати.

Грамотність допомагає дітям, молоді та дорослим засвоїти найважливіші навички, що дають можливість гідно протистояти життєвим викликам.

Грамотність є фундаментальною основою для зростання кожної особистості. Адже бути грамотним – це класика інтелектуальної моди, що буде завжди в тренді.

Грамотна людина реалізується у культурі помислів,  чистоті та щирості думок, висловлюється витончено та змістовно, лаконічно та доброзичливо, з повагою ставиться до власної діяльності та праці інших. Звісно, можна бути високоморальною особистістю і без вміння писати та читати, та скільки переваг і радісних митей життя ви втратите, коли відмовитесь від них!

Ми сприймаємо грамотність як звичність сьогодення, однак в багатьох країнах світу бути письменним і вміти читати – перевага обраних. Нам пощастило жити в Україні. Країні, де всі люди мають можливість навчатися та здобути освіту та власними вподобаннями.

Шановна університетська спільното! З Міжнародним днем грамотності! Хай підхід до життя буде грамотним і позитивно-невичерпним, а невтомне пізнання стане ключем до постійного руху вперед і численних перемог у всіх сферах життя!