21.04.2021 494

Час творчих, інноваційних, цілеспрямованих

Всесвітній День творчості та інноваційної діяльності, який відбувається 21 квітня, людство відзначає з 2002 року. Започатковане Генеральною Асамблеєю ООН свято так прижилося майже в усіх країнах світу, що спільнота вирішила доповнювати святкування Дня творчості та інновацій щороку новими, креативними витівками. Таким чином, шляхом помилок і пошуків, творчі особистості мають нагоду виокремити найкращі елементи святкування і, зберігаючи їх, – примножити на майбутнє.

Даний день є справжньою знахідкою для людей, які хочуть розповісти про свої інноваційні підходи до будь-яких сфер життєдіяльності. Унікальність і корисність даної справи вже доведена. «Творчість дозволяє собі багато помилятися, але мистецтво знає, які з цих помилок слід зберегти», – сказав якось Скотт Адамс, сучасник, який вивів та написав «Теорію успішності».

Згідно з життєвою основою, реалізації творчого підходу до життя потребує кожен з нас. А інноваційні технології у сучасному стрімкому світі змушені освоювати навіть люди похилого віку, адже життя з новими гаджетами значно зручнішим і якіснішим. У свою чергу, системні підходи до творчої діяльності також можуть вирішити багато психологічних проблем, які існують в сучасному житті людини. Адже у творчості розкривається низка психічних якостей людини, виражається зміст особистості. Тому діяльність людини в процесі творчості, що є вищою формою людської свідомості, протікає на найвищому рівні діяльності інтелекту, емоційної і вольової сфер.

Опитування студентів Уманського НУС напередодні свята засвідчило необхідність творчого підходу до навчання у сучасних умовах. Молодь прагне до новинок у викладанні лекцій, і більшість викладачів університету з цим нині справляються. Тому що дистанційне навчання – не привід відхилятися від звичного навчального процесу, а нагода для професорсько-викладацького вдосконалити та творчо опрацювати власні онлайн заняття.

Як святкувати Всесвітній день творчості та інноваційної діяльності у нашому навчальному закладі? Висловлювати вголос свої найкращі ідеї та пропозиції, занотовувати їх і використовувати у повсякденному житті студентів і викладачів. Адже креативні рішення і дії дадуть якісно новий результат, а погане відкинути та забути легше, аніж щоденно крокувати по второваному, хоч і легкому та знайомому, але неефективному, старому шляху, не отримуючи ні користі, ні задоволення. І саме в цей день ми завжди можемо оцінити та проконтролювати творче рішення та нетрадиційний підхід.

Тож святкуймо з користю і ставаймо за приклад іншим ЗВО, адже ми – найкращі, а наша творчість та інновації обов’язково поліпшать спільне життя. Зі святом!

Пресцентр Уманського НУС