21.04.2022 1791

Чистий четвер – час для очищення

Колектив Уманського національного університету садівництва з року в рік притримується усталених традицій: напередодні Великодня проводиться велика толока, під час якої університетська спільнота дружно, захоплено та відповідально здійснює оновлення території студмістечка від зимового сну. Цьогоріч велике загальноуніверситетське прибирання відбувалося завзято та надрішуче, адже своєю роботою ми не лише здійснювали приготування до зустрічі Великодня – ми наближали Перемогу!

Четвер передвеликодньої седмиці є сакральним днем для християн, адже цього дня Ісуса Христа первосвященники посадили до темниці. А ще у цей день люди мають відректися від гріхопадінь, позбутися тривог, очистити душу молитвами, а оселю та тіло – водою. Тож будинок традиційно прибирають і очищують до Великодня: займаються побутом, довершують справи, перуть, прасують та викидають бруд і мотлох. Традиційним завжди було і купання, адже вода допомагає зняти фізичне та психологічне навантаження, очистити тіло і душу. У цей день варто сварок і лайок, поганих емоцій і новин, образ. Прибрана оселя, вимитий посуд, пісна їжа мали навернути родину на щасливий і радісний Великдень.

Чистий четвер 2022 року не зовсім традиційний для українського народу. Не в усі домівки він прийшов, адже багато з них зруйновані. Не всі українці цього року освятять пасочки в улюблених храмах, адже багато з них виїхали за кордон, втікаючи від війни, мужні чоловіки стримують ворожу навалу на лінії прямого вогню, а дехто спостерігатиме за рідною землею із засвіту… Трагедія українського народу болить і кривавить, і лише щоденні молитви про мир та перемогу над російським агресором сформували в кожному серці велику силу протистояння злу.

Шановні колеги! З Чистим четвергом вас усіх! Хай ясними стануть думки, а землі України очистяться від навали нечестивців!

Пресцентр Уманського НУС