02.09.2020 521

Дбаємо про майбутнє, пам’ятаючи минуле

Сьогодні, 2 вересня ми вшановуємо 75-ту річницю завершення Другої світової війни. Через пандемію масові заходи обмежені, та пам’ять жива… І нині представники колективу Уманського національного університету садівництва вшанували пам’ять полеглих у Другій світовій війні покладанням квітів до меморіалу.

Дбаємо про майбутнє, пам’ятаючи минуле

Без парадів і урочистостей Європа вітає світ з перемогою у жахливій війні. 75 років тому люди, які подолали загарбницькі посягання нацистів у Другій світовій війні, довели її до завершення та створили всі передумови для мирного існування націй і народів. І нині діти й онуки переможців, якими є ми, вшановують пам’ять полеглих у цій кровопролитній війні. Уроки минулого не мають бути марними, адже весь світ спостерігав за злочинною манією величі диктатора, який розпочав Другу світову війну 1 вересня 1939 року вторгненням Німеччини до Польщі. Понад мільйон людей загинули, міста та села були стерті з лиця землі… Та головним стало те, що народ, знекровлений війною, поступово інтегрував у суспільство, знайшов сили відбудувати домівки, дати об’єктивну оцінку та засудити дії жорстоких лідерів. Хоч по цей день кожна родина несе свою велику трагедію з повоєнних років, і ніякі повоєнні репарації вже не вилікують сирітські серця.

Українці мають культуру пам’яті щодо історичної минувшини. Ми ніколи не маємо права забути історичні події часів нацизму. Адже, аби не виправляти помилки минулого, варто про них повсякчас пам’ятати. Загарбницька політика, демагогія та популізм, як показує історія, мають хибну стежку та невдалий кінець, а найбільша цінність у всі часи – це людське життя.

І нині з вірою у мирне майбутнє ми молимося за Україну. Ні – війні!

Пресцентр Уманського НУС