24.11.2023 299

Дбайте про себе – споживайте інформацію критично!

24 листопада спільнота Уманського національного університету садівництва відзначає Всесвітній день інформації. Адже колектив закладу освіти розглядає його як важливу подію, що відзначається традиційно низкою заходів. День є значним для усвідомлення та визнання ролі інформації у розвитку суспільства та важливості доступу до неї для всіх громадян. Науковці, викладачі та студентська молодь відповідально ставляться до інформаційних ресурсів, однак убезпечити себе від фейків не може жоден, саме тому необхідно вміти критично мислити, аналізувати інформаційний простір, аби не стати жертвою інформаційного виру.

Обмін інформацією може принести величезну користь за умови безпечного використання, адже інформаційні ресурси визначають економічний, соціальний і культурний прогрес. Спрощений обмін інформаційним ресурсом забезпечується зберіганням, обробкою і його передачею на носіях – це цифрова революція, у вирі якої ми щодня знаходимося.

Всесвітній день інформації дає можливість висвітлити важливість доступу до інформації як основного права людини, що допомагає у формуванні індивідуальної свідомості та розвитку суспільства на право володіти інформаційним ресурсом і захищати власність за законом.

Нині університетська спільнота має нагоду відвідати лекції щодо «Безпеки та приватності в епоху швидкого розвитку технологій» та збільшення кількості персональної інформації, що обмінюється в мережі. Тема є досить актуальною, тому лектори наголошують на важливості дбати про захищеність власних ресурсів надійними носіями та паролями.

Інформаційні технології й інновації сприяють науковим дослідженням, відкриттям нових знань, розвитку науки та технологій. Проте доступна інформація одночасно є спасінням та отрутою, адже має силу зцілювати та навпаки – ранити або навіть знщувати. Саме тому колектив університету приділяє достатньо багато часу на діалоги про ключові питання, пов'язані з інформацією, технологіями та їхнім впливом на різні аспекти життєдіяльності людини.

Дбайте про себе, споживайте інформацію критично – і це неодмінно стане живильною силою та налаштує на прогрес і розвиток!