15.09.2021 155

Демократія – це те чого прагне кожен, але лише спільно досягають

Прогресивне міжнародне співтовариство активно виступає на підтримку зусиль держав і урядів щодо заохочення та зміцнення всіх демократичних процесів. Демократія є фундаментом для побудови принципів всіх провідних держав, співтовариств, союзів і федерацій, а також лежить в основі Організації Об’єднаних Націй. Саме з такою метою Генеральна Асамблея ООН на своєму 46-му пленарному засіданні, яке відбулося 8-го листопада 2007-го року, ухвалила рішення щодо щорічного відзначення Міжнародного дня демократії, який було встановлено 15 вересня та затверджено резолюцією № 62/7.

Прагнення всіх націй і народів до ідеальної моделі народовладдя спонукає світову спільноту цього дня задіяти до практичної діяльності механізми демократії, засновані на вільному волевиявленні народу, неухильному дотриманні прав і свобод людини, що тісно пов’язані із забезпеченням правопорядку, стабільності та цілісності її інститутів і моделі.

Тож щороку 15 вересня, в Міжнародний день демократії, в Уманському національному університеті садівництва проходять заходи, під час яких студенти мають змогу розглянути основні аспекти демократії: влада, її технології, мирне делегування, зміна і її легітимність, а також забезпечення рівноправності. Демократія – це те чого прагне кожен, але лише спільно досягають.

Пресцентр Уманського НУС