15.09.2023 312

Демократія – влада народу

Народ Стародавньої Греції залишив сучасникам багату та цікаву спадщину. І, мабуть, одна з найкращих її складових – демократичний устрій суспільства, або ж демократія як форма правління. Адже, як довела вікова практика, тільки за умови домінування інтересів народу відбувається рівномірний розвиток держави в усіх сферах її діяльності.

Уманський національний університет садівництва та його колектив нині відводить години для відкритого діалогу з молоддю про демократію, як політичний світогляд і рушійну силу прогресивного розвитку людства. Адже студентська когорта – саме те покоління, яке формує бачення власного шляху та є творцем майбутнього не лише особистого, а й держави. А відтак має усвідомити всі особливості демократичної влади та сформувати власне уявлення щодо єдино прийнятного політичного устрою в державі.

Надмірний тиск і порушення прав людини, репресивний суспільний порядок і тоталітаризм не мають нічого спільного з поняттям демократії. І призводять до моральної, економічної та соціальної деградації. Якщо ж єдиним легітимним джерелом влади в державі визнається її народ, то це є пряма демократія, а коли через обраних представників, то – представницька демократія. Однак за обох умов перемагає раціональність і здоровий глузд як передумови сталого висхідного розвитку усіх сфер життя.

Без демократичної організації суспільства неможливе виникнення держави, здатної до економічного й інноваційного розвитку, у якій понад усе цінується людина та її майбутнє. І ми, українці, переконуємося в цьому на негативному прикладі сусідів, що фактично не припиняли жити в умовах тоталітаризму. Тому й обираємо майбутнє, долучившись до спільноти прогресивного людства.

Шановні земляки, з Міжнародним днем демократії! Хай її головні моральні принципи пустять міцне коріння у свідомості всіх українців заради миру та щасливого довголіття!