29.08.2024 107

День пам'яті захисників України, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України

29 серпня 2024 року минає десять років з часу виходу українських захисників з оточення під Іловайськом — це один з найтрагічніших епізодів російсько-української війни. 29 серпня 2014 року українські військові мали вийти «зеленим коридором» з оточення, проте противник порушив домовленості й розстріляв українські колони. Десять років тому, за даними Українського інституту національної пам’яті, у соняшниковому полі на Донеччині загинули 366 воїнів України, 429 отримали поранення, 158 зникли безвісти, 300 опинилися в полоні.

Тоді українці вкотре переконались, що росіянам ніколи не можна довіряти й не варто вірити у жодні домовленості з ними.

Тепер щорічно 29 серпня колектив Уманського національного університету садівництва разом з усією країною вшановує пам’ять захисників України, які загинули в російсько-українській війні, не лише загиблих в Іловайському котлі. На жаль, і сьогодні війна забирає життя українських воїнів, серед яких чимало знайомих нам людей, тому маємо пам’ятати їхні імена та їхній подвиг.

Також, у рамках вшанування пам’ятної дати, колектив Уманського національного університету садівництва долучився забігу в пам'ять про загиблих воїнів «Шаную воїнів, біжу за Героїв України» до Дня пам’яті захисників України, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України.

Спортивний захід, зорганізований Уманською міською територіальною громадою 29 серпня, подарував можливість патріотам реалізувати власний внесок у збереження пам’яті про тих, хто пожертвував собою заради нашого життя сьогодні та мирного майбутнього у вільній Україні.

Маємо щоденно підтримувати оборонців української землі, щоб якомога рідше отримувати сумні звістки зі словами «загинув Герой».

Вічна і світла пам’ять загиблим захисникам і захисницям України!