22.05.2023 236

День пам'яті жертв політичних репресій

Третя неділя травня встановлена в Україні Днем пам'яті жертв політичних репресій. Нетерпимість українського народу до проявів насильства є генетичною рисою нації. Осередку освіти, Уманському національному університету садівництва, колектив якого щосекунди дбає про довкілля, екологію, здоровий спосіб життя, нині складно осмислити та зрозуміти жорстокість нинішньої війни і вчинків росіян, що спрямовують власне життя на вбивства мирних українців, депортацію громадян України з окупованих територій, на катування та репресії. Вони обслуговують політичний режим, що давно вичерпав себе на теренах цивілізованого світу.

Окупанти принесли в нашу країну власні аморальні правила та закони рабства, репресій і вбивств, хочуть позбавити український народ його національної свідомості, історичної пам’яті та прагнення до свободи, життя, людинолюбства. Але вся свідома світова спільнота давно зрозуміла: народ який убиває людей, заради збереження власного рабства, приречений на самоліквідацію. Українці протистоятимуть цьому злу та врешті – знищать його.

В історичній спадщині країни вже є красномовними свідченнями факти протистоянь українців проти свавілля репресивної влади і аморальних, антилюдських державних ідеологій. Жертвами політичних репресій свого часу ставали не лише люди, які висловлювали чітку позицію, що не схвалювалася режимом, а й діти так званих «ворогів народу», які звинувачувалися у шпигунстві, диверсіях, куркульстві, буржуазному націоналізмі. На репресованих чекали концтабори та ГУЛАГ, в яких за підрахунками було страчено та закатовано понад 6 млн людей. Зініційовані режимом масові розстріли, тюрми та висилки змушували патріотів країни не висловлювати власну думку щодо злодіянь влади, а диктатура ще свавільніше сіяла смерть і зло. Київська Биківня, що у Биківнянському лісі, є найбільшим в Україні місцем поховання жертв масових політичних репресій. Це об'єкт спеціального призначення НКВС, де у кінці 30-40-их років були зроблені масові захоронення близько 100 тисяч осіб – розстріляних і закатованих, які становили «загрозу» для тогочасної влади.

Не можна лишатися байдужими, коли мова стосується життя людського і його якості. І щоб поставити крапку у злочинах проти людства, кожен вчинок має бути покараний.

Колектив Уманського НУС нині вшановує пам’ять невинно закатованих, вбитих, знищених жертв політичних репресій, проводячи у лекційних матеріалах паралелі між історичною та сучасною дійсністю.

Схиляємо голови в пам'ять про мільйони співгромадян, які стали жертвами політичних репресій… Співчуваємо усім народам, які постраждали і продовжують зазнавати страждань від тоталітарних режимів.