01.10.2021 216

День посмішки

День, який був проведений без посмішки, можна вважати прожитим даремно

Чарлі Чаплін

Французький невролог Гійом Бенджамен Дюшен де Булонь у 1862-му році досліджував м'язи обличчя, завдяки яким ми посміхаємося, і виявилося, що навіть «штучна» посмішка викликає сама по собі приємні душевні емоції.

Коли виникає потреба у штучній усмішці, мозок надсилає сигнал великим виличним м'язам, щоб вони скоротилися. Та потім людина стає щасливішою, відчуваючи покращення настрою, в мозку починається продукція гормонів ендорфінів і настрій покращується! Проте коли нам природно весело та радісно, сигнали до лицьових м'язів ідуть зовсім від іншої ділянки мозку. Саме тому ми кажемо «аж світиться», «очі сяють». Даний стан створює людині міцний імунітет та сприятливий фон для оточення.

А ще усміхнені люди рідше страждають на зниження зору у молодому віці, адже стимуляція м'язів, яку провокує посмішка власника, не лише рухає м’язи, але й надсилає сигнал у ту область мозку, яка відповідає за зір. Своєрідне стимулювання відповідних зон дає змогу тримати під контролем гостроту зору.

І нині, 1 жовтня, коли світова спільнота святкує день посмішки, прийміть рішення сяяти щоденно! Посміхайтеся і будьте здорові!

 

Пресцентр Уманського НУС