22.06.2023 64

День скорботи і вшанування пам'яті жертв війни в Україні

22 червня в Україні визначено як День скорботи і вшанування пам’яті жертв війни. Колектив Уманського національного університету садівництва щорічно у цей день здійснює заходи, націлені на увічнення пам’яті жертв воєнного лихоліття. У роки Другої світової заклад освіти вистояв попри бомбардування та руйнування, хоча втратив велику кількість колег і студентів, яких нині вшановує та пам’ятає.

Історія, висвітлена без пропаганди та чесно донесена до сучасників – це мудрість, що диктується життям, вчитель людства. А спотворена Союзом історична реальність приводить людей до повторних помилок та складних життєвих шляхів. Може, саме тому ми переживаємо нині жахіття ще однієї війни. І якщо у Другій світовій війні йшла боротьба з нацизмом, то нині ведеться герць з рашизмом.

Війна росії проти України носить всі вбивчо-загарбницькі риси, властиві «фашизму». І це підтверджуються на сучасних історичних віхах, у глобалізованому світі XXI століття, коли пам’ять про дві криваві світові війни ще жива, а свідки живуть серед нас. Аналогії та паралелі із нацистською Німеччиною майже столітньої давності не дають відповіді на питання про її причини. Та наслідком війни завжди є невинні жертви.

Нині, у День скорботи і вшанування пам'яті жертв війни в Україні, варто замислитись кожному: коли політичні питання в країні і зовні вирішуються вбивствами, терактами, репресіями та агресією, це красномовне свідчення того, що при владі сидить диктатор, який оберігає власний режим на «крові». Тож аби зберегти власну незалежність і Україну, ми неодмінно маємо утримати той самий дух і єдність навіть після війни, а ще – пам’ятати уроки історії. Поки ж – працюємо та навчаймося на благо миру в країні.

Вічна та світла пам’ять усім жертвам війни, схиляємо голови у жалобі…