05.10.2015 1107

День здоров’я для першокурсників в Уманському національному університеті садівництва

Незабутні, сповнені яскравих подій дні, коли емоції зашкалюють, коли спільна справа стає справою честі, гідності й обов’язку, є у житті кожного студента. День здоров’я – саме той день, який студенти чекають із  нетерпінням і, мабуть, щиро  бажають, щоб він не закінчувався.

Щорічно на факультеті економіки і підприємництва проводиться День здоров’я. Цей день наші студенти вважають великим святом, де можна досхочу набігатись, повеселитись як з однокурсниками, так і з викладачами.

Дружня студентська родина з кураторами груп, деканом та заступниками декана факультету економіки і підприємництва 1 жовтня вирушили до Білогрудівського лісу.

Для студентів Уманського національного університету садівництва передбачалася насичена програма: конкурси пісні та строю, газет «Здорова молодь – здорова Україна», турнір з футболу й волейболу, естафети, конкурс римованого слова у віршах та піснях, конкурс приготування їжі.

Перший конкурс мав назву «Пісні та строю», де тематика пісень була довільною. «Смайли» (11-Е група, куратор групи к.е.н., старший викладач кафедри економіки Олександр Непочатенко) й «Чіткі перці та перчиці» (11-ЕП група, куратор групи викладач кафедри економіки Оксана Тупчій) марширували під пісні «Смайли», «Идет солдат по городу».

Кожна група підготувала свої атрибути, за якими відрізнялася від інших, зокрема студенти 11-Е групи мали жовто-блакитні смужки на руках, студенти 11-ЕП групи – перець чилі, який був прикріплений до зеленої смужки на грудях.

До спортивних змагань готувалися всі студенти, на них покладалися великі надії. Тут треба було швидко бігти, і все це фіксували судді. Під час змагань у студентів розвивалася здорова конкуренція.

Кожна група мала свій  девіз, 11-Е група – «Наш девіз лише 3 слова – посміхніться всі довкола» та 11-ЕП група – «За синє небо, за жовте колосся боротися будемо, щоб краще жилося», девізи пропагували фізичну культуру та спорт як важливий фактор зміцнення здоров’я молоді.  Змагання були цікавими,  адже кожна група намагалась перемогти і довести всім, що вона є найкращою в університеті.

Свою фізичну підготовку студенти продемонстрували у ході спортивних змагань. Слід відзначити велику підтримку вболівальників за своїх одногрупників, учасників спортивних естафет.  Змагання проводилися з волейболу, футболу. Студенти мали змогу продемонструвати свої спортивні успіхи в різних конкурсах і естафетах. У результаті між студентами перемогла дружба. Деканом факультету економіки і підприємництва доктором економічних наук, професором Юлією Нестерчук всім групам було вручено торти і грамоти за проявлений ентузіазм, пропаганду колективного духу та активну участь у заходах, присвячених дню здоров’я «Здорова молодь – здорова Україна».

Особливим конкурсом на цьому святі було приготування страв у польових умовах. Від вогнищ, які самостійно розпалили студенти, доносився аромат каші, печеної картоплі та шашлика. Кожна група презентувала свою конкурсну страву, зокрема 11-Е та 11-ЕП групи відповідно представили для журі смажену картоплю з м’ясом та грибами, шашлики, картоплю-гармошку (печена картопля з грибами та салом під сиром), курячі крильця смажені на грилі.

Виявилось, що студенти дуже здібні шеф-кухарі, з добрим знанням своєї справи.

Для першокурсників це був перший день здоров’я, який допоміг їм здружитися з іншими студентами.

Свято відбулося та подарувало студентам і викладачам гарний настрій, заряд бадьорості, енергії і почуття дружнього колективу: «Один за всіх – всі за одного!».

Оксана Тупчій, викладач кафедри економіки