31.08.2023 208

Дистанційне навчання – відкриті можливості та переваги для сучасного освітнього процесу

31 серпня світова спільнота відзначає День дистанційного навчання. І саме можливість провадити освітній процес на відстані, не втрачаючи при цьому актуальності, мотивації та перебування в інформаційному потоці, стала головною ознакою прогресивності та підготовленості закладів освіти до різноманітних викликів.

Колектив Уманського національного університету садівництва успішно користується перевагами дистанційного навчання з періоду встановлення карантину та запровадження обмежувальних протиепідемічних заходів з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2. Навчання за допомогою дистанційних технологій частково практикується в університеті і під час війни, після повномасштабного вторгнення росіян в Україну. Адже понад усе для університян – безпека для життя та здоров’я здобувачів освіти.

Дистанційне навчання – це постійний і відкритий доступ до освітнього процесу, що дає можливість отримати якісні знання, не перебуваючи безпосередньо в навчальних аудиторіях і навіть на території країни. А ще дистанційне навчання – це про мобільність і легкість сприйняття навчального матеріалу, відповідність освітнього процесу встановленому графіку попри різноманітні негативні фактори впливу та ще багато інших позитивних моментів. Та про яскраві переваги, які визнали та прийняли у своє життя викладацько-студентська громада Уманського НУС і світ.

Аби покращити наявні можливості дистанційного навчання, опанувати кращий досвід та вдосконалити власне бачення науковці Уманського НУС долучилися до проєкту Erasmus+ DEFEP «Distance Education for Future: best EU practices in response to the requests of modern higher education seekers and labor market» (Дистанційна освіта для майбутнього: Кращі Європейські практики для партнерів), метою якого є удосконалення та забезпечення стійкості системи дистанційної освіти на основі кращих європейських практик задля посилення спроможності ЗВО країн Східного партнерства у формуванні компетентностей здобувачів відповідно до когнітивних, біхевіористичних і технологічних трансформацій особистості, суспільства та ринку праці (https://www.udau.edu.ua/ua/activities/navchalnij-proczes/defep/).

Тож вітаємо вас, шановні користувачі дистанційного інтелектуального ресурсу, з профільним святом! Живучи в епоху надможливостей і відкритого доступу до знань, користуйтеся на повну благами сьогодення. Війна не має лишитися єдиним спогадом про студентські роки – показником якості вашого життя неодмінно стануть здобуті знання. Долучайтеся до навчання дистанційно – це легко та зручно.

З Всесвітнім днем дистанційного навчання, університетська родино, миру всім, здоров’я міцного та довголіття!