13.11.2023 299

Добро – пріоритет сучасного життя

Доброю традицією для колективу Уманського національного університету садівництва стало відзначення 13 листопада - Всесвітнього дня Доброти. World Kindness Day святкують міжнародною спільнотою з 1998 року, а діяльність Всесвітнього руху доброти (World Kindness Movement) охоплює щоденно все більші масиви соціального простору. Першопрохідцями є представники Руху з Австралії, Канади, Японії, Таїланду, Сінгапуру, Великобританії і США. Нині ж до Руху приєднуються все більше інших країн в їх ланках невпинно підтримує однодумців і Україна.

Волонтери та добровольці – сподвижники діяння добрих справ, які мають право називатися чарівниками сьогодення – діють і в Уманському НУС. Даруючи добрі справи колегам, працівникам і студентській молоді, внутрішньо переміщеним особам, людям з обмеженою фізичною активністю, дітям, позбавленим піклування, сиротам, захисникам країни та їх родинам, людям похилого віку, довкіллю та тваринам і всім, хто цього потребує, колектив Уманського НУС є зразковим у справах добра, адже жодної секунди не існує без гарних і корисних справ.

Кожен з громади Уманського НУС має право на почесне звання добродія, кожен надихає спільноту на здійснення добрих вчинків, а ідеї благих справ і способи їх втілення колектив постійно генерує і одразу їх реалізовує. Адже час для добрих справ – це важливий інструмент, головне – не забаритися… Добрі справи стали буденними, прикрашаючи світлом заклад освіти. А ще спільнота університету зцілюється ними у реаліях воєнних буднів.

«Декларація доброти»,–офіційний документ цього дня, відзначає та проголошує: «Ми визнаємо фундаментальну важливість простої людської доброти, як основної умови, що надає задоволення й осмисленості життю, і цим документом проголошуємо створення Всесвітнього руху доброти. Ми будемо прагнути об'єднатися через організації в кожній країні із допомогою створення всесвітньої мережі, і створити більш добрий і більш повний співчуття світ».

Шановна університетська спільното! Хай щоденно в арсеналі наших особистих добрих справ буде поповнення, адже так важливо на життєвому шляху накопичити скарбницю добра, яка навіки лишиться у серцях оточуючих. Зі святом, добродії, хай сторицею повертається все здіяне!