13.09.2022 865

Доброчесність – основа вищої освіти сучасності та майбутнього

Доброчесність – основа вищої освіти сучасності та майбутнього
Доброчесність – основа вищої освіти сучасності та майбутнього

12 вересня студенти Уманського національного університету садівництва взяли участь в онлайн заході «Вступна кампанія 2022: ефективність роботи уповноважених ЗВО», що був організований Національним агентством з питань запобігання корупції за підтримки Міністерства освіти і науки України й організаційного сприяння Державної установи «Науково-методичний центр вищої та фахової передвищої освіти».

Під час заходу учасники взяли участь у панельній дискусії «Виклики та досягнення вступної кампанії 2022», спікерами якої стали Сергій ДЕРКАЧ, керівник Департаменту запобігання та виявлення корупції; Юлія ГРИШИНА, голова підкомітету з питань вищої освіти Комітету ВРУ з питань освіти, науки та інновацій; Олег ШАРОВ, генеральний директор Директорату фахової передвищої, вищої освіти МОН; Петро КУЛІКОВ, Голова спілки ректорів закладів вищої освіти України; Наталія КОТУРБАШ, представник студентського самоврядування.

Також учасники долучилися до обговорення на тему: «Професійний розвиток уповноважених: вдалі практики роботи антикорупційного уповноваженого ЗВО під час вступної кампанії», провайдерство в якому взяли на себе Костянтин СОЛЯННІК, відповідальний секретар приймальної комісії національного юридичного університету ім. Я. Мудрого; Олександр СТРІЛЬЦІВ, Уповноважений НАВС; Дмитро БОЙЧУК, Уповноважений НЮУ ім. Я. Мудрого.

Окремо до уваги студентства було запропоновано паралельні панелі: «Антикорупційна робота уповноваженого зі студентами», модераторство якої здійснювала Катерина ДАЦКО, керівниця відділу професійного розвитку уповноважених підрозділів Департаменту запобігання та виявлення корупції, та «Прозоре навчальне середовище» під керівництвом Вікторії КОЗАЧЕНКО, керівниці Управління просвітницької роботи та навчальних програм.

Як зазначили студентка 11-е групи факультету економіки і підприємництва Діна Муковоз, «…Дані лекції із роз’яснення стандартів доброчесності мене вразили! Адже разом зі студентами всієї України ми з’ясовували, як кожна людина бачить визначення доброчесності для себе, висловлюючи власну думку прямо під час прямого ефіру. Цікавою і необхідною була лекція щодо запобігання корупції. Сподіваюся, що кожен студент, який приєднався до прямого ефіру, зробить такі ж самі висновки та буде креативніше підходити до будь-якого завдання у своєму житті».

Підтримала свою колегу і студентка 11-ф групи Ольга ЛЕВЧЕНКО: «Найголовніше – це почати з себе! Студенти відіграють найактивнішу роль у формуванні навчального середовища в університеті. Різні активності, екскурсії, колективна праця – це той потужний двигун еволюції, що призводить до креативного прогресу. Адже студентське самоврядування – це величезна сила!»

 

Пресцентр Уманського НУС