06.11.2022 668

Довкілля – мовчазна жертва війни

Довкілля – мовчазна жертва війни
Довкілля – мовчазна жертва війни

6 листопада, відповідно до резолюції ООН, світова спільнота відзначає Міжнародний день запобігання експлуатації навколишнього середовища під час війни та збройних конфліктів (International Day for Preventing the Exploitation of the Environment in War and Armed Conflicts).

Нині ми, українці, як ніхто розуміємо, що шкода, завдана навколишньому середовищу під час війн, що несуть руйнацію всьому суспільству, негативним чином позначається на стані екосистем і природних ресурсів. І хоча сама по собі війна завжди є проблемою для людства, її наслідки виходять за межі державних територій, стаючи проблемою вселенського масштабу. Саме тому охорона навколишнього середовища є актуальною проблемою сучасного покоління, яку ми з вами неодмінно маємо вирішити.

Організація Об’єднаних Націй, вивчаючи екологічні наслідки воєнних конфліктів, доводить світовій спільноті, що шкода, заподіяна навколишньому середовищу, загрожує безпеці, здоров’ю, життю та благополуччю абсолютно всього людства. Тому стояти осторонь – це бути співучасником агресивного ставлення до навколишнього середовища.

Уманський національний університет садівництва вже понад 176 років працює над проблемами деградації навколишнього середовища. Колектив університету глибоко переконаний, що захисту довкілля має надаватися належна увага та підтримка, а тому, власним прикладом, виконуючи щоденну роботу у сферах, орієнтованих на захист навколишнього середовища, сприяє позитивній прогресії добробуту світового співтовариства.

Україна є сучасною очевидицею жахіть війни: руйнування цілих міст, спалені лісові масиви, забруднені водойми, отруєні ґрунти завдають значних втрат людству і довкіллю. Ми стали свідками аварій на підприємствах, які працювали з радіоактивними й отруйними речовинами, заручниками агресора, який щоденно погрожує використанням ядерної зброї. Світова спільнота проявляє занепокоєння з приводу таких заяв і повідомляє про негативні наслідки для здоров'я людей і природи. Раніше увесь світ знав Україну через аварію на Чорнобильській АЕС, нині розв’язана росіянами війна не дає спокою всьому світу, адже свідомий шантаж країни-агресорки свідчить про необхідність втручання усієї світової спільноти до ситуації, аби запобігти подальшим нищівним крокам росії. Експлуатація навколишнього середовища має назавжди закінчитися у сучасному світі, адже свідомий підхід до життя – це продовженням його тривалості і якості.

Війни настав час зупиняти, і не самостійно одній країні, а всім свідомим загалом! Заподіяна шкода обов’язково має бути компенсована у визначеному порядку, і лише тоді світова арена позбудеться проблем, що стосуються наслідків воєнних конфліктів.

Нині українські природні ресурси нещадно експлуатуються та знищуються російськими окупантами. Чисельна кількість територій і об’єктів природно-заповітного фонду зазнали руйнувань. Для відновлення та збереження цих просторів українські та зарубіжні фахівці щоденно працюють, навіть у воєнний час. Урядом схвалюються проєкти, націлені на розвиток і покращення екологічної ситуації.

Довкілля є мовчазною жертвою війни. І ми мусимо привернути увагу спільноти до запобігання збройних конфліктів та збереження довкілля!

 

Пресцентр Уманського НУС