15.04.2022 854

Екологічна освіченість – основа миру та гармонії

15 квітня у світі відзначають щорічний День екологічних знань. У 1992 році, на Конференції ООН у Ріо-де-Жанейро, вперше було підняте питання ролі екологічної освіти, що було зумовлено важливістю чистоти й екології для здорового життя людства.

Дбайливе ставлення до екологічного стану планети приводить людство до позитивної екологічної свідомості, а поєднання виховання й освіти допоможе нам усім позбутися безлічі медичних і психологічних проблем. Для колективу Уманського національного університету садівництва близька позиція здатності адекватно оцінювати стан навколишнього природного середовища та всіляко сприяти своїми вчинками його покращенню. Адже котрий рік поспіль навчальний заклад входить до п’ятірки екологічних лідерів вищої освіти світового рейтингу UI GreenMetric World University Rankings.

Колектив університету вважає, що екологічна освіта має супроводжувати кожну людину з народження, адже приклад батьків є першою і найзначущішою соціальною школою, життєво важливою для передачі власної поваги до природи серед суспільства і в підвищенні загального рівня соціальної екологічної свідомості.

Руйнівна сила війни перетворила Україну на осередок мінорних видовищ. Лише в апокаліпсисі ми уявляли такі картинки, які бачимо на світлинах українських міст. Від ситуації залежна нині й екологія країни, адже самовідновлюватися під постійними обстрілами, а надто коли приціл окупантів спрямовано на атомні реактори, під хімічними атаками та бомбардуваннями складів з добривами природа не може. І тому в першу чергу потрібно з народження прививати обов’язок і розуміння збереження природи, природних ресурсів, екологічного стану Землі, а ще – вчити проводити паралелі залежності довголіття людини та чистої екології.

Шановні колеги! Хай День екологічних знань принесе з собою початок мирного співіснування природи та людства, адже формування екологічної культури населення та дбайливого ставлення до навколишнього середовища є запорукою нашого щасливого і гармонійного майбутнього!

Миру та гармонії всім!

Пресцентр Уманського НУС