26.01.2024 305

Екосвідомість суспільства починається з особистості

26 січня щорічно відзначається Всесвітній день екологічної освіти. А оскільки колектив Уманського національного університету садівництва постійно працює над досягненням сталості екологічного розвитку та пропагує гармонійні взаємини людини та довкілля, цей день є знаковим для спільноти університету.

Єднання з природою, позитивна динаміка рівня впливу людини на стан екології є фундаментальними факторами у досягненні екогармонії. Уманський НУС є одним з лідерів даного руху в Україні, зусиллями колективу котрого організовуються наукові та практичні заняття для вивчення особливостей функціонування природних середовищ згідно із загальними положеннями Закону України «Про Основні засади державної екологічної політики України» та Закону України «Про охорону навколишнього природного середовища». Тож, завдячуючи висококваліфікованому професорсько-викладацькому складу університету, на кафедрі екології та безпеки життєдіяльності студенти мають можливість вивчати актуальні та дієві аспекти впливу людини на екосистеми та на загальну еволюцію, відпрацьовувати наукові підходи до екологічної безпеки як системи відповідальності світової спільноти за дану сферу діяльності.

Війна в Україні, спричинена вторгненням російської федерації, розглядається екологами світу як екологічна криза, особливо зважаючи на швидкі темпи загострення. Формування сучасного екологічного підходу до вирішення даних питань має базуватися на об’єднанні світової спільноти та мати екоцентричний підхід. В Організації Об’єднаних Націй розглядають безпековий характер існування суспільства як невід’ємного елемента природи. Тож і відповідальність за збереження довкілля має брати на себе кожна свідома людина нашої планети. Саме тому екологічна освіта дозволяє «визнати природу, з її економічними, екологічними та духовними (соціальними) атрибутами, публічним благом і найвищою соціальною цінністю, переглянути державну політику щодо неї на рівні конституцій, а також посилити заходи суспільної відповідальності за її стан». І саме такими питаннями переймається й колектив кафедри екології та безпеки життєдіяльності Уманського НУС, що працює за базовими принципами підвищення суспільної екологічної свідомості та вдало реалізує екологічну освіту в межах спеціальності «Екологія».

Нині ми всі усвідомлюємо важливість екологічної освіти для збереження екосередовища у такому стані, аби нащадки теж могли насолоджуватися природою рідного краю. Тож відзначення Дня екологічної освіти – це усвідомлена робота над собою, над власним ставленням і сприйняттям екологічного середовища з позиції питання «Як я можу покращити світ?» Таким чином, починаючи з себе, ми зробимо турботу про довкілля, екологію, здорове суспільство сталим суспільним трендом. І коли настане мир в країні, будемо вже на початку шляху до досягнення гармонії між природою та людиною.

Єднаймося у гарних діях, мріях і прагненнях! З Всесвітнім днем екологічної освіти!