Європейська ідентичність – майбутнє України
1 листопада 1993 року відбулося набрання чинності Договором про Європейський Союз (раніше відомого як Договір про Європейське Співтовариство), що був підписаний 7 лютого 1992 року в місті Маастрихті, Нідерланди. І відтоді щороку у цю дату святкують День народження Європейського Союзу.
День ЄС відзначають в Уманському національному університеті садівництва, проводячи освітньо-пізнавальні заходи, що дають змогу студентській молоді володіти силою знань і використовувати їх для власної користі. Виховні години, теоретичні екскурси, виставки, лекції, практичні заняття нині відбуваються на тлі війни в Україні. Та всі вони підсилюють європейську ідентичність та цінності спільноти ЄС.
І нині молодь та викладачі закладу освіти мають змогу згадати основні правила та принципи Європейського Союзу:
- Свобода вибору щодо переміщення, проживання, працевлаштування громадян країн-членів ЄС;
- Спільний внутрішній ринок, на якому товари, послуги, капітал і люди можуть вільно обмінюватися між країнами-членами;
- Спільна валюта – Євро (EUR) – для більшості країн-членів ЄС;
- ЄС має беззаперечне право на захист громадянських прав людини (свободу слова, релігійну свободу, права меншин і багато інших прав), що встановлено в Хартії основних прав Європейського Союзу;
- Зовнішня політика регулюється, підтримується та розвивається ЄС з іншими країнами та міжнародними організаціями у багатьох сферах: торгівлі, безпеки, допомоги;
- Європейський Парламент і Європейська Комісія сприяють зміцненню демократії;
- Захист довкілля і охорона навколишнього середовища;
- Боротьба з корупцією шляхом поліпшення прозорості схем у владних структурах
- Економічний розвиток і підтримка малих та середніх підприємств;
- Інновації та науковий розвиток для стимулювання технологічного прогресу.
Співпраця з іншими університетами та дослідницькими установами за кордоном допомагає Уманському НУС створювати глобальні мережі знань і сприяти обміну ідеями та ресурсами. Для колективу університету лідерство у сфері освіти та відповідність передовим її стандартам є пріоритетними. Колеги та студенти тримають курс на розвиток університетської громади та країни, реалізовуючись у рамках міжнародної академічної мобільності, долучаючись до грантових проєктів і проходячи виробничу практику та стажування у країнах ЄС. Відтак підготовка високоякісних фахівців аграрного сектору та суміжних галузей здійснюється на умовах прикладного використання європейського досвіду.
Шановна університетська спільното! Співпраця України з Європейським Союзом допомагає країні розвиватися, підвищувати якість життя громадян і зміцнювати свою позицію на міжнародній арені. Тож кожен для себе вичерпно має розуміти суть і користь головних правил та принципів Європейського Союзу. Знаюча людина – озброєна особистість. Поважаймо себе, свої права, власну гідність! Шануймося, українці, бо ми того варті!