14.12.2023 224

Герої, які стояли на варті безпеки від невидимого ворога

26 квітня 1986 року, сталася одна з найбільших техногенних катастроф в історії людства. І 14 грудня зафіксовано пам’ятною датою у календарі подій України – Днем вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС. Серед членів колективу Уманського національного університету садівництва є люди, які на власні очі бачили ці жахіття та були учасниками їх усунення. Тож університяни щорічно долучаються до висловлення вдячності мужнім людям, які стояли на варті безпеки, самовіддано та професійно ліквідуючи наслідки вибуху реактора.

Катастрофа на четвертому енергоблоці Чорнобильської АЕС була спричинена проведенням незапланованого експерименту з тестування систем безпеки з метою перевірки тривалості збереження в реакторі енергії після вимкнення генераторів.Важливі технічні особливості реактора були проігноровані, а сам експеримент виявився необдуманим і сумнівним. А головне – призвів до масштабного забруднення атмосфери радіоактивними речовинами, що поширилися по всьому світу.

Чи можна було уникнути Чорнобильської катастрофи? Експерти вважають, що такий інцидент міг би не статися за відповідального ставлення до професійної діяльності, свідомого підходу до ситуації, критичного мислення керівників і при дотриманні усіх правил безпеки.

Після аварії на Чорнобильській АЕС були внесені значні зміни в процедуру безпеки на атомних електростанціях. І нині фахівці запевняють у неможливості повтору подібної катастрофи. Однак такі історичні уроки даються людству дорогою ціною...

Шановні учасники ліквідації наслідків аварії! Щира вам вдячність від громади університету та доземний уклін за мужність, проявлену у надскладній ситуації порятунку людства. Ваші сміливість і компетентність врятували чимало людських життів.

Світла пам’ять всім, хто боровся зі смертоносним атомом і віддав власне життя на полі боротьби з незримим ворогом…