28.12.2023 210

Гортаючи останні сторінки календаря 2023 року…

Календар – звична і буденна річ для колективу Уманського національного університету садівництва, що обов’язково є присутньою на кожному робочому місці та має стародавнє історичне коріння.

Виникнення першого у світі календаря  відбулося ще у Стародавньому Єгипті, а його передумовою стало щорічне розливання Нілу, внаслідок чого відбувалося затоплення врожаїв. Оскільки це траплялося у приблизно однаковий проміжок часу, стародавні єгиптяни виявили необхідність з’ясувати цю тенденцію точніше. Відтак єгипетський рік дорівнював 365 дням, а його початком вважався день, коли при сході сонця на східному горизонті з’являється яскрава зірка Сиріус. Однак місячний і сонячний цикли не співпадають, тому, аби усунути плутанину, державні діячі проводити календарні реформи. Так були змушені чинити Гай Юлій Цезар – римський імператор і його племінник імператор Август, далі – римський папа Григорій XIII. Літочислення починалося щоразу по-новому, адже попередній цикл зрушувався. Із введенням юліанського календаря з’явилося поняття «високосного року». І нині кожен з нас один раз на чотири роки проживає рік, довший на день від трьох попередніх, а ще має можливість обирати якісні календарі, якими приємно та комфортно користуватися, аби фіксувати всі життєві події.

В Україні вже майже два роки календар відлічує складні воєнні будні, що поглинають святкові дні. Але кожен українець готовий наполегливо працювати, адже всі ми понад усе прагнемо української Перемоги та миру в країні. І саме це стане найбільшим святом у житті кожного, хто мріє про чисте від ракет небо і тихе щодення без сигналів повітряних тривог, збройних канонад і нелюдських криків поранених і вражених у душу та тіло всіма можливими видами зброї співвітчизників! А тому ми щиро впевнені, що кожна родина ще матиме радість, коли усі Воїни миру та добра повернуться у теплі домівки, до своїх родин, живими.

Для університян календар нерозривно пов’язаний з теплими спогадами про колег, випускників, студентів, які нині на лінії зіткнення з ворогом вартують країну від окупантських зазіхань. І ми понад усе цінуємо наших оборонців і зичимо їм якнайскорішого повернення живими та здоровими, цілими і неушкодженими додому. І хай усі пророчі календарі віщують на вашій долі, і долях усіх захисників України,  довголіття!

Шановна університетська родино! Які б не доводилося нам нині переживати календарні числа та події, головне вірити, що після пройдених випробувань  нам ще обов’язково випадуть щасливі, святкові дні. Впевнено гортаймо сторінки календаря, з насолодою крокуймо життєвим шляхом, бо життя – це і є перемога! Смакуймо граніт науки, опановуймо нові знання, розширюймо коло наших можливосте, тримаймо курс на добро, даруймо оточенню віру у людяність, здобуваймо освіту, вдосконалюймося щодня! З вдячністю за все перегортаймо останні сторінки календаря року 2023 і… в добрий час, з натхненням і світлою вірою – у новий рік!