08.09.2022 237

Грамотність – запорука квітучого майбутнього України

У всьому світі 8 вересня щорічно відзначають Міжнародний день грамотності. Він є надзвичайно важливим для світової спільноти, адже нагадує, що саме через грамотність пролягає прямий шлях до забезпечення належної якості життя. Причина надзвичайно проста: грамотній людині доступні усі інформаційні джерела, які відкривають широкий спектр можливостей і прав для побудови мирного та свідомого суспільства. А ще – вміння критично й усвідомлено мислити та самому передавати інформацію.

У сучасному світі людина, яка прагне вдосконалення, завжди має можливість стати грамотною. Саме такої думки притримується спільнота Уманського національного університету садівництва. Університяни завжди піклуються про актуальність знань і їх достовірність, а ще – про їх доступність для молодого покоління українців. Особливо у час змін і трансформацій, який ми проживаємо нині. І нині до послуг студентського товариства не лише офлайн контакт з викладачами під час навчання в аудиторіях, а й платформа дистанційної освіти Moodle, відкрита 24/7, наповнена всіма навчальними курсами та доповнена можливістю дистанційного спілкування.

Більшість країн світової спільноти забезпечує своє населення елементарними основами грамотності, виводячи соціум на необхідний рівень знання законів і правил рідної мови, державного устрою, світових систем тощо. Та головними спонукальними елементами на шляху до грамотності є родина: саме даний соціальний інститут забезпечує дитині стимул до пізнання нових корисних знань. Особливо цінне ставлення до грамотності й освіченості в українських родинах. Тому що ми, українці, як ніхто знаємо: цінніше за рідну мову немає нічого, вона наша душа, наша зброю та наша ознака до спільноти волелюбів. А найприємніше і найпочесніше, коли ми спілкуємося не просто рідною мовою, а грамотним словом.

Шановна університетська спільното! Наша грамотність і знання рідної мови неодмінно допоможуть швидше досягти не лише миру в країні, а й дійти до мирного співіснування різних держав світової спільноти. Тож плекайте та вдосконалюйте власну грамотність і знання, використовуючи їх лише на благо, довголіття та процвітання!

Пресцентр Уманського НУС