18.12.2022 518

Хай світло Хануки пришвидшить нашу Перемогу!

Однією з ознак сучасного суспільства є рівноправ’я всіх народів і народностей, а також повага та толерантне ставлення до їхніх традицій. І таких принципів незмінно притримуються в Уманському національному університеті садівництва, адже університетська родина багатонаціональна. І першочергове наше завдання – аби всім було комфортно та затишно перебувати в університетській спільноті.

Починаючи з 18 і завершуючи 26 грудня, всі іудеї святкують Хануку – свято свічок, що символізує «освячення», «оновлення».  Запалюють їх на честь дива, що відбулося при освяченні Храму після перемоги війська Ієгуди Маккавея над військами царя Антіоха у 164 році до нашої ери, як  символ дивотворення та перемоги добра над злом, світла над пітьмою. Свято починається 25-го числа єврейського місяця кіслева і триває вісім днів. Йому властивий радісний зміст, що символізує і проявляє світло навколо та в душах людей. Традиційна смачна їжа готується обов’язково, зокрема смажені в олії оладки та солодкі медові пончики.

А ще у Хануку щовечора запалють свічки: одну – в перший день свята, дві - на другий, три - на третій і так далі, до восьми, використовуючи для цього, як правило, спеціальний свічник – Ханукію. «Трохи світла достатньо для того, щоб розсіяти велику темряву», - такі пророчі слова колись врятували іудеїв від знищення цілого народу.

Нині українці за цим правилом живуть, багато хто переосмислив власне життя та нарешті почав саме зараз жити по справжньому, смакуючи кожну секунду, даруючи собі незабутні миті: чути, бачити, рухатися, навчатися, прогресувати та спілкуватися із рідними і не тільки людьми.

Спільнота Уманського національного університету садівництва, виступає за міжнаціональну єдність, мир і цілісність, адже від цих складових залежить благополуччя всіх громадян. Нині ми теж запалимо свічки, бо маємо перебійне живлення електроенергії, а відтак і згадаємо історичні віхи протистояння неозброєних іудеїв проти еллінів-загарбників. І, проводячи паралелі між минулим та сьогоденням, збагнемо: наша сила в добрі та людяності, чеснотах, порядності, патріотизмі та вмінні допомагати ближньому. Нас тримають всіх разом оптимізм і сила духу, ми обов’язково переможемо окупантів, адже на своїй ми тут землі, а вдома і стіни гріють.

Хай світло Хануки пришвидшить нашу Перемогу! Миру в наші серця та віри.

Пресцентр Уманського НУС