04.12.2023 192

Інформатика – основа мирної еволюції україни

Інформаційна ера вимагає від нас постійного стрімкого розвитку, а праця у сфері інноваційного технологічного прогресу допомагає людству боротися з науковими задачами та поліпшувати якість життя. Тож у День інформатики у колективу Уманського національного університету садівництва є нагода висловити не просто вітання, а повагу всім, хто приділяє своє життя розвитку та вдосконаленню сучасних технологій і тим, хто своїми знаннями та винаходами вміє легко поділитися з університетським загалом, покращуючи освітній процес.

Ключовим чинником успіху у сучасному життєвому середовищі є вміння з користю послуговуватися науковими, технічними та технологічними досягнення. Особливо тими, що визначають сучасні новаторські кроки у сфері цифровізації і впливають на всі сфери життя та діяльності, прискорюючи темпи технологічного розвитку та ритм буття. Усі їх можна виокремити в окремі, відомі кожному, складові: штучний інтелект (ШІ) (медицина, фінанси, технології безпеки, освіта, наука, аграрна сфера та інші); квантові обчислення; інтернет речей (IoT) (створення розумних міст, будинків, автомобілів та інших інтерактивних середовищ); блокчейн і криптовалюти (Біткоїн, Ефіріум й інші), що набувають все більшого значення як альтернативні форми фінансів; збір даних, їх обіг і аналітика; кібербезпека; розширена реальність (AR) та віртуальна реальність (VR); біомедичні технології (розширення генної терапії, створення точних методів діагностики захворювань та розвиток персоналізованої медицини, складні операційні механізму шляхом залучення комп’ютерних технологій).

Лише людині під силу приборкати інтелект таким чином, аби він слугував на користь суспільству. І одним з таких, спільним корисним твором українців сучасності, є проєкт, за допомогою якого, не допускаючи фізичних втрат захисників-воїнів, можна слідкувати за ситуацією на фронті. Адже отримання об'єктивної інформації є важливим етапом для формування належного розуміння ситуації, що допоможе зберегти життя людей і дозволяє українцям боронити рідну країну від окупантів-агресорів навіть дистанційно.

А ще за допомогою інформаційних систем й інформатичних основ освітній процес набув нових аспектів і можливостей, сформувавши середовище дистанційної освіти. І нині, в часи складних воєнних умов, якісні знання стали доступними кожному і в будь-яких умовах, достатньо лише мати доступ до мережі інтернет.

Нині ми всі разом пишемо найяскравіший розділ історії нашої країни. І громада університету вдячна кожному з вас, шановні знавці сфери інформатики, за вагомий внесок у цю наукову й одночасно творчу сферу, що розширює людські можливості. Тож хай нові впровадження й інформатичні засади вибудовують кращі тенденції і можливості для миру й прогресивної еволюції в країні. З Днем інформатики!