25.07.2024 51

Історія одного вступу

В Уманському національному університеті садівництва кожен студент має власну історію, що привела його через вступ до когорти здобувачів освіти. Адже ЗВО обирають усвідомлено, спираючись виключно на позитивні відгуки та факти.

Алевтина ДМИТРЕНКО, цьогорічна абітурієнтка, приїхала з Южноукраїнська, адміністративного центру Южноукраїнської міської громади, Вознесенського району Миколаївської області, аби, здобувши в Уманському національному університеті садівництва омріяну спеціальність, допомагати людям.

Історія одного вступу

Прокинувшись о 5.40 ранку, схвильована красуня з татусем, мамою і маленькою сестрою Амінкою, вирушили до обраного навчального закладу – Уманського НУС – аби втілити бажання Алі про вступ до вишу на денну форму навчання. Хвилювання дівчини та всієї родини розвіялись, щойно в холі навчального корпусу № 4 її зустріли привітні консультанти, готові допомогти у вирішенні всіх питань, що можуть виникати у вступників.

Ольга ПОНОМАРЕНКО, викладач кафедри фінансів банківської справи та страхування, зазначає: «Створення електронного кабінету займає декілька хвилин і кожен студент може зробити це самостійно. Для цього достатньо мати активну адресу електронної пошти, номери та пінкоди сертифікату національного мультипредметного тесту, номер свідоцтва про здобуття повної загальної середньої освіти, фото на документи». Ольга Володимирівна допомогла Алевтині створити особистий електронний кабінет та люб’язно роз’яснила незрозумілі вступниці нюанси.

Історія одного вступу

Аля – творча особистість, у школі займалася організацією свят і культурних заходів, активна учасниця музичних конкурсів і спортивних змагань з волейболу, мріяла про музичну кар’єру, оскільки має музичну освіту з класу фортепіано і самотужки освоїла гру на гітарі. Вважає, що її навички і надалі потребують розвитку, але все ж бажання допомагати людям переважило: «Співаю, танцюю, граю на музичних інструментах, пишу сценарії, театралізовані вистави та сценки, волонтерю та плету сітки на ЗСУ, люблю спорт, зокрема волейбол, пробувала себе в ролі ведучої», – розповідає дівчина. Війна вносить корективи у кожне життя, кожну родину і навіть у кожну мрію. Однак і нові можливості пропонує також. Любов дівчини до спорту, за умови вступу в Уманський НУС згідно з критеріями вступної кампанії-2024, легко реалізується участю у спортивних секціях кафедри фізичного виховання і психолого-педагогічних дисциплін Уманського НУС, а творчі амбіції креативна юнка вдовільнить, долучившись до творчої спільноти Центру культури і виховання студентів.

Приймальна комісія Уманського національного університету садівництва розташовується на першому поверсі навчального корпусу № 4:  «Відповідальний секретар приймає пакет документів, перевіряє їх та створює необхідні копії. Якщо треба – допомагає створити електронний кабінет, потім надсилає абітурієнту дані про хід, результати прийому та сповіщення. Абітурієнт слідкує за особистим статусом дистанційно, з власного електронного кабінету», – розповідає Ольга МАКУШОК, технічний секретар приймальної комісії зі спектру спеціальностей економічного спрямування. Ольга Василівна розповідає: «До нас досить часто звертаються абітурієнти пільгових категорій, ми допомагаємо їм поповнити інформацією базу даних, деякі з них, відмовляючись від попередньо запланованих вишів, вступають на навчання в Уманський НУС».

Історія одного вступу

Мама Алі, пані Тетяна Олександрівна, нещодавно вдруге стала матусею, тому материнське серце дбайливо оглядає студентське містечко. Родина планує оселити старшу донечку в гуртожитку, наявність вибору яких приємно вразила родину, а сусідство студмістечка з парком «Софіївка» створює додаткову ауру затишку, спокою й екологічності.

На прикладі юної дівчини ми бачимо людинолюбне, світле обличчя прогресивного вітчизняного ЗВО, для якого найціннішими є завзяті, талановиті і багатогранні українці, які прагнуть зробити світ прекрасним. Нашій державі пощастило мати таку молодь, яка своїм світлом спалює темінь, а колектив Уманського НУС, на освітянському рубежі, неодмінно плекатиме маленькі зіроньки покоління, яке, загартоване вогнем війни, неодмінно розквітне, зміцніє, засяє на повну на благо родин, суспільства, народу України. Бажаємо Алевтині та всім абітурієнтам успішного вступу! Впевнені, що невдовзі побачимось у вирі студентського життя!

А поки вступна кампанія триває й університет чекає на майбутніх бакалаврів, магістрів, докторів філософії!