30.08.2021 302

Керівництво університету перевірило готовність гуртожитків до поселення студентів

Делегація Уманського національного університету садівництва у складі представників ректорату та студентського самоврядування на чолі з ректором Оленою Непочатенко перевірили готовність студентських гуртожитків до нового навчального року.

Перевірка стану гуртожитків, яких в студентському містечку Уманського НУС цілих п’ять, що дозволяє повністю задовольнити потребу студентів у житлі, дала змогу оглядовій комісії ознайомитися з побутовими умовами, а також результатом ремонтних робіт і організацією порядку в гуртожитках. Головною метою огляду все ж було виявити й окреслити пріоритетні напрями подальшого благоустрою житлових студентських кімнат.

Тож цілком логічно, що багато питань і пропозицій було сьогодні обговорено в ході перевірки. Також при огляді загального стану приміщень гуртожитків було зауважено, що капітальні та поточні внутрішні ремонтні роботи проводяться постійно, але потребує активізації.

Гуртожитки оснащені Інструкціями, розробленими відповідно до «Правил пожежної безпеки для навчальних закладів та установ системи освіти України» (наказ МОН), мають інформаційні стенди студентського самоврядування, що значно полегшує комунікацію з великою кількістю мешканців студентського містечка. Коменданти гуртожитків надають інформацію щодо Положення з метою ефективного використання житлових площ, забезпечення високого рівня культури проживання студентів, аспірантів і докторантів університету денної форми навчання, а також слухачів підготовчого відділення для іноземних студентів.

Студентів у навчальному закладі чимало, адже Уманський національний університет садівництва, має шість факультетів: агрономії; плодоовочівництва, екології та захисту рослин; менеджменту; економіки і підприємництва; інженерно-технологічний; лісового та садово-паркового господарства. Близькість гуртожитків до навчальних корпусів дозволяє вихованцям проживати і навчатися у комфортному віддаленні від наукової бази, лабораторій, спортивної зали та їдальні. Питання, які стосуються компетенції комендантів, вирішуються безпосередньо в гуртожитках, а високоосвічені, обдаровані викладачі завжди стають гарними порадниками в усіх життєвих питаннях. Саме це і дає змогу студентам здобути знання, перейняти досвід поколінь, ставши успішними у професійній діяльності.

Належні умови проживання  студентів – серед першочергових завдань керівництва університету, адже не менш вагомим чинником, ніж безпосередній навчально-виховний процес, який зумовлює підготовку висококваліфікованих фахівців і виховання розвиненої свідомої особистості громадянина, є забезпечення належних соціально-побутових умов проживання, навчання, змістовного відпочинку і дозвілля студентів у гуртожитках.

Пресцентр Уманського НУС