30.08.2024 137

Колектив Уманського НУС взяв участь у забігу «Шаную воїнів, біжу за Героїв України»

Колектив Уманського національного університету садівництва — учасник забігу в пам'ять про загиблих воїнів «Шаную воїнів, біжу за Героїв України» до Дня пам’яті захисників України, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України.

Спортивний захід, зорганізований Уманською міською територіальною громадою 29 серпня, подарував можливість патріотам реалізувати власний внесок у збереження пам’яті про тих, хто пожертвував собою заради нашого життя сьогодні та мирного майбутнього у вільній Україні.

Забіг започатковано у 2018 році й він вже став традиційним. Приурочено цю подію до  Дня пам’яті захисників України, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України, що відзначається 29 серпня. Ініціаторами забігу стали Олег ДУРМАСЕНКО, батько загиблого Героя, його підтримали Таїсія БРАТАСЮК і Дмитро ПРИМАЧЕНКО, а нині географія заходу розширилася не лише по всій Україні, на сьогодні патріоти біжать за Героя майже у 40 країнах світу.

Марафон присвячений вшануванню пам’яті Героїв, які віддали своє життя за свободу та незалежність України в Умані нині долали близько пів тисячі учасників. Прикріплені до одягу надписи імен та прізвищ полеглих Героїв стали символом прагнення земляків до Перемоги України у російсько-українській війні. Хвилина мовчання — шана всім, хто віддав життя за Україну.

Очільниця міста Ірина ПЛЕТНЬОВА, виступивши перед учасниками, висловила вдячність всім присутнім, хто взяв участь у марафоні. Ірина Григорівна закликала робити все можливе для Перемоги.

Марина ГРИЩЕНКО, дружина загиблого Героя Івана ГРИЩЕНКА, привітала присутніх і подякувала всім, хто створює і бере участь у таких заходах:

«Хто вам сказав — герої не вмирають?

Спитайте в посивілих матерів,

Котрі щоночі і щодня чекають

Додому неповернених синів…

Такі марафони допомагають відчути повагу живим Героям, всім хто нині невпинно тримає оборону на передовій. Ми зможемо подолати ворога. Разом ми сила!».

Представники студентства і викладачі Уманського НУС на Центральному стадіоні міста Умані, під жовто-блакитними стягами, діями вшанували Захисників, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України.

«Це не важко, бігти за Героя, коли ти знаєш, яке пекло йому довелося пройти, щоб я могла дихати зараз», — каже Лариса ФОКША, студентка факультету лісового та садово-паркового господарства.

«Марафон за вшанування Героїв, які нас захищали — мій посильний внесок у здоров’я нації та Перемогу країни. Дякую кожному Герою України!», — говорить студентка факультету лісового та садово-паркового господарства Марія ЩЕРБИНА.

Щорічний патріотичний забіг «Шаную воїнів, біжу за Героїв України» збирає все більшу кількість охочих. До марафону долучилися воїни, що служили пліч-о-пліч з Героями, які пішли небуття, марафон долали пенсіонери, дошкільнята, школярі та студенти, жінки й чоловіки. Всі ще раз довели собі та кожному, поки ми разом — ми велика сила. Дякуємо кожному учаснику забігу та вічна пам’ять і слава Героям, які полягли у боях за нашу вільну і незалежну Україну.