28.09.2023 648

Козацькі традиції та дух боротьби в «Козацьких випробуваннях»

До Дня захисників і захисниць України та Дня українського козацтва в Уманському національному університеті садівництва відбулись традиційні козацькі забави, які зібрали на стадіоні вишу молодих і завзятих учасників та палких і відданих вболівальників.

З вітальним словом до учасників «Козацьких випробувань» та глядачів звернувся проректор з науково-педагогічної роботи Михайло МАЛЬОВАНИЙ, який привітав усіх від імені ректора Уманського національного університету садівництва Олени НЕПОЧАТЕНКО.

Козацькі традиції та дух боротьби в «Козацьких випробуваннях»

Він зазначив, що «Козацькі випробування» вже традиційні для нашого університету і присвячені Дню захисників і захисниць України. Воїни ЗСУ нас захищають на фронті, а ми є тилом, який росте, міцніє й буде надалі підтримувати захист України.

Перед початком змагань учасники й вболівальники хвилиною мовчання вшанували тих, хто віддав своє життя задля незалежності України.

Козацькі традиції та дух боротьби в «Козацьких випробуваннях»

Із вітальним словом до учасників дійства звернувся завідувач кафедри фізичного виховання та психолого-педагогічних дисциплін Юрій МОРОЗ.

«Я радий, що ми тут зібралися наперекір тому, що наші вороги хотіли, щоб ми ховались і боялись. Ми, дотримуючись козацького духу тут, в тилу, даємо зрозуміти, що ми будемо переможцями,» — сказав виступаючий.

Силу тіла й духа на «Козацьких випробуваннях 2023» в УНУС доводили сім команд, а точніше — куренів:

«Нащадки козаків» - факультету агрономії,

«Раундап» - факультету плодоовочівництва, екології та захисту рослин,

«Нащадки козаків ФЕП» - факультету економіки і підприємництва,

«Семена Палія» - факультету менеджменту,

«Вільні духом» - факультету лісового і садово-паркового господарства,

«Сталь» - інженерно-технологічного факультету,

«Вільний український сокіл»  - із Сусідньої Січі.

Козацькі традиції та дух боротьби в «Козацьких випробуваннях»

А складна й відповідальна місія справедливо оцінювати виступи козаків і козачок дісталась проректору з науково-педагогічної роботи Михайлу МАЛЬОВАНОМУ, заступнику голови профспілкового комітету Олександру ФОМЕНКУ, директорці бібліотеки університету Тетяні КРАВЧЕНКО, директорці студмістечка Валентині МЕЛЬНИК та члену Ради студентського самоврядування Вероніці КОБЕРНИК.

Козацькі традиції та дух боротьби в «Козацьких випробуваннях»

Щоб довести свою швидкість, кмітливість, витривалість, влучність, красномовство, винахідливість і згуртованість, учасникам «Козацьких випробувань» довелось позмагатись у низці випробувань: представити свій курінь, пройти змагання «Веретено» і «Смугу перешкод», створити жіночу зачіску, на швидкість випити квасу, швидко й правильно вдягнути козацький стрій, довести володіння ораторським мистецтвом та вміння робити компліменти у змаганні «Зроби крок». До речі, вболівальникам також довелось позмагатися й швидко та правильно відповідати на питання про козацькі історії та традиції. Кожна правильна відповідь — це один додатковий бал для куреня.

Неабияк підтримувала учасників змагань шалена підтримка глядачів, які, в бажанні надати сил своїй команді, несамовито скандували гасла команд і назви факультетів.

Результатом змагань «Козацькі забави» стало нагородження усіх команд подяками ректора університету садівництва Олени НЕПОЧАТЕНКО, а також медалями і кубками.

Козацькі традиції та дух боротьби в «Козацьких випробуваннях»

Тож, за активну участь у козацьких випробуваннях нагороди розділились таким чином:

у номінації «Найвинахідливіші» переміг курінь факультету менеджменту,

у номінації «Найспритніші» переміг курінь факультету економіки і підприємництва,

у номінації «Найзгуртованіші» переміг курінь факультету лісового і садово-паркового господарства,

у номінації «Козаки лицарі» переміг курінь із Сусідньої Січі,

у номінації «Знавці українських традицій» переміг курінь інженерно-технологічного факультету,

у номінації «Влучне слово» переміг курінь факультету плодоовочівництва, екології та захисту рослин,

у номінації «Найсильніші» переміг курінь факультету агрономії.

Приємним сюрпризом для учасників став також призовий фонд змагань.

«Профспілкова організація університету садівництва завжди підтримує ініціативи студентів. І на сьогодні ми виділили п’ять тисяч гривень призового фонду для нагородження всіх куренів», — повідомив заступник голови профспілкового комітету Олександр ФОМЕНКО.

«Від студентського самоврядування університету надійшла пропозиція приєднатися до марафону благодійності «Волю творять вільні люди» — допомогти зібрати кошти на автомобіль для військових 59-ї бригади. Усі кошти передамо ГО 4.5.0.», — додала член студентського самоврядування університету Вероніка КОБЕРНИК.

Тож, за рішенням Ради студентського самоврядування УНУС, яке підтримали й курені, увесь призовий фонд отамани вкинули до скриньки для збору благодійних внесків.

До речі, за підготовку куренів до участі у «Козацьких випробуваннях» медалі також отримали заступники деканів із виховної роботи усіх факультетів університету садівництва та із сусідньої Січі.

А яскравим фіналом «Козацьких випробувань» став виступ хору університету із піснею «Козацькому роду нема переводу» під керівництвом Світлани БЕРДНІКОВОЇ.