Крок до успішної кар’єри
Всім нам знайомі питання, що постають перед старшокласниками та майбутніми абітурієнтами:
- Як обрати і який саме обрати фах?
- Як можна пересвідчитись, чи вірно обрана професія?
- Хто може надати кваліфіковану підтримку?
- Який насправді достовірний тест можна пройти на визначення майбутньої професії?
Безумовно, вибір професії – це дуже важливий етап у житті кожної людини. Адже від правильного вибору залежить подальше майбутне. А першим вірним кроком у даній справі є профорієнтаційне тестування.
Дійсно, над визначенням майбутньої професії школярам рекомендується замислюватися вже зі старших класів і надалі відзначати, чи змінюватимуться їх уподобання чи, навпаки – підтвердиться здійснений раніше вибір.
Тест на профорієнтацію – це важливий крок, який допоможе у розумінні власного потенціалу та в цілому у самопізнанні. Він представлений комплексом запитань, відповідаючи на які максимально чесно, людина проходить об'єктивний аналіз професійних уподобань і здібностей, оцінку особистих психологічних властивостей. На основі цього здійснюється науково обґрунтоване визначення професійної успішності кожного підлітка до конкретного виду трудової діяльності, з урахуванням його здібностей, нахилів і потреб. Також тест на профорієнтацію допомагає виявити інтереси та схильність людини до певної сфери діяльності, розширює кругозір у світі професій і допомагає визначити можливе місце в ньому.
Десятки старшокласників зі всіх шкіл міста Умані пройшли тестування завдяки ліцензованому тестовому комплексу ПРОФОРІЄНТАТОР-UA на базі Уманського національного університету садівництва, який на сьогодні є єдиним у Черкаській області регіональним представником ЦТР «Гуманітарні технології», що надає послуги у даній сфері.
Додатковим корисним бонусом для старшокласників, які попередньо проходили профорієнтаційне тестування на базі нашого університету, стала участь у тренінгах, спрямованих на підвищення рівня комунікативних навичок, емоційної саморегуляції та культури спілкування молоді.
Ще стародавніми греками ораторське мистецтво визнавалося одним найвищих мистецтв у світі. А сьогодні все частіше вміння спілкуватися з людьми стає визначаючим фактором успіху в кар’єрі, бізнесі, політиці та навчанні. Однак, за результатами опитування, близько 90% людей зазначають, що під час виступу їм найбільше заважає страх перед аудиторією, невміння керувати своїми емоціями, тривога, невпевненість у собі тощо. Зрозуміти природу власного хвилювання, розрізняти канали його прояву та навчитись простим і водночас ефективним технікам емоційної саморегуляції школярі мали змогу, відвідавши зазначені вище тренінги, що були проведені практичним психологом університету Валентиною Мазуренко.
Психологічна служба університету