25.03.2016 1580

Круглий стіл на тему: «Генетично модифіковані рослини –– за і проти»

24 березня кафедрою захисту і карантину рослин було проведено засідання круглого столу на тему «Генетично модифіковані рослини –– за і проти»

Вітальним словом до учасників зібрання звернувся декан факультету плодоовочівництва, екології та захисту рослин, кандидат с.-г. наук – Сергій Щетина.

Він відмітив, що використання генетично модифікованих організмів (ГМО) останнім часом набуває все більшу популярність. Споживачу цікаво, що це таке і чи шкідливі ГМО для здоров'я. Зазвичай короткі і малоінформативні огляди тільки спантеличують і створюють досить важку, для розуміння, картину того, що відбувається; на жаль, публікації ЗМІ не завжди точні в аналізі наукових даних і досить часто характеризуються агресивною позицією з цих питань, які стосуються ГМО, та великим ступенем некомпетентності. А тому спроба навести відносний порядок у тому потоці інформації, який зараз наявний в інформаційному просторі є, безперечно, актуальною.

Відповідно за програмою круглого столу з повідомленнями виступили: Адаменко Дмитро, кандидат с.-г. наук, доцент кафедри захисту і карантину рослин, студенти 41 – ЗР групи Тиндик Наталія, Скоропад Юліанна, Бец Олександр та Глібовський Олександр.

У доповіді «Генетично модифіковані організми –– міфи і реалії»

Д. Адаменко звернув увагу на стан використання ГМО в Україні та світі, і можливості їх використання у захисті рослин від комплексу шкідливих організмів.

Круглий стіл на тему: «Генетично модифіковані рослини –– за і проти»

З повідомленням «Закони України про біобезпеку та біологічне різноманіття» виступила Тиндик Наталія. Вона розповіла про законодавче забезпечення можливостей використання ГМО в Україні та вимоги до випробувань та реєстрації.

Круглий стіл на тему: «Генетично модифіковані рослини –– за і проти»

Скоропад Юліанна за доповіддю «Генетично модифіковані рослини –– боятися чи вирощувати?» розповіла про перспективи застосування ГМО та можливі ризики, які пов’язані з цим.

Круглий стіл на тему: «Генетично модифіковані рослини –– за і проти»

Глібовський Олександр розповів присутнім про використання трансгенних культур в Україні та світі.

Круглий стіл на тему: «Генетично модифіковані рослини –– за і проти»

У повідомленні «Все про генетично модифіковані організми» Бец Олександр розповів про методи створення ГМ сої та буряку цукрового.

Круглий стіл на тему: «Генетично модифіковані рослини –– за і проти»

В обговоренні доповідей брали участь викладачі кафедри, доценти Святослав Суханов, Ігор Крикунов, Ірина Кравець, Світлана Мостов’як та викладач Олександр Фоменко.

Круглий стіл на тему: «Генетично модифіковані рослини –– за і проти»

Святослав Суханов у своєму виступі відмітив важливість тематики круглого столу та акцентував увагу на історичних передумовах створення ГМО, проблеми їх випробувань та використання.

Круглий стіл на тему: «Генетично модифіковані рослини –– за і проти»

А доцент Ігор Крикунов зупинився на важливості випробувань ГМО та їх маркування.

Круглий стіл на тему: «Генетично модифіковані рослини –– за і проти»

Колектив кафедри висловлює подяку всім доповідачам та учасникам круглого столу.

Дмитро Михайлович, доцент кафедри захисту і карантину рослин