29.09.2021 291

Людина без серця – робот

З ініціативи Всесвітньої федерації серця і підтримки ВООЗ, а також Всесвітньої організації ЮНЕСКО, з 2000 року щорічно відзначається Всесвітній день серця.

Мета даного свята – підвищення інформованості населення планети про небезпеку, яку несуть серцево-судинні захворювання. Також проведенням Всесвітнього дня серця Всесвітня федерація серця і її партнери в різних країнах прагнуть довести людям, як важливо займатися профілактикою захворювань серцево-судинної системи та вести здоровий спосіб життя.

Для підтримки міцного здоров’я серця кардіологи одноголосно рекомендують продукти, які допоможуть підтримувати гарне здоров’я найважливішого м’язу організму: томати - овочі багаті вітаміном С, який допомагає серцю нормально працювати; свіжі ягоди, які містять багато антиоксидантів; кавун – літній продукт, багатий лікопіном; натуральний йогурт, що запобігає формуванню тромбів і закупореною судин за рахунок вітамінів, клітковини, пробіотиків та антиоксидантів; лосось знизить ризик ішемії серця на 30 %, адже містить багато омега-3 жирних кислот, які допомагають тримати рівень ліпідів в нормі; авокадо багатий на калій, вітамін С, клітковину, каротиноїди, а тому допомагає тримати в нормі тиск; волокна бобових здатні пов’язувати поганий холестерин і не давати йому всмоктуватися в кишківнику; сочевиця, боби, нут багаті фолієвою кислотою, калієм, магнієм, вітамінами групи-В; чіа (кіноа) багатий клітковиною і мононасиченими жирами нормалізує тиск; зелень містить багато вітамінів А, С, К, фолієвої кислоти, калію, магнію і клітковини, які сприяють підвищенню згортання крові; м’ята за рахунок високого вмісту ефірної олії має заспокійливу, гіпотензивну, антисептичну, знеболювальну дію.

Дані продукти не є лікарськими засобами, та нам все ж треба пам’ятати, що все в гармонії і в мірі є для людини ліками, як і перенавантаження – шкодою для організму. Тож дбайте про себе та бережіть своє серце від поганих емоцій і слухайте його. Здоров’я усім і гарних емоцій!

Пресцентр Уманського НУС