18.04.2020 666

Майбутнє України – справа кожного з нас

Майбутнє України – справа кожного з нас
Майбутнє України – справа кожного з нас

Починаючи з 1999 року, згідно з Указом Президента України «Про День довкілля» від 6 серпня 1998 року № 855/98, на підтримку ініціативи Міністерства охорони навколишнього природного середовища та ядерної безпеки України і громадських природоохоронних організацій щодо розвитку діяльності, започаткованої Всеукраїнською акцією «Дерево – Життя», у нашій державі щорічно в третю суботу квітня відзначають Всеукраїнський день довкілля.

Протягом усієї багаторічної історії Уманського національного університету садівництва його колектив завжди мав у пріоритеті курс на збереження довкілля. Готуючи щороку висококваліфікованих фахівців, наставники та педагоги тримали вектор розвитку радикальних змін у видобутку та споживанні енергії, індус трійному розвитку, будівництві, транспорті. Адже дані галузі позитивно трансформуються з втручанням людей, що дбають про довкілля, забезпечуючи ефективну реалізацію державних цільових програм у сфері екології та природних ресурсів. Звісно, можна весь вік мати на когось сподівання, лишившись поза межами справжніх необхідних вчинків для Землі і нас самих. Однак у наших силах спробувати допомогти планеті. Достатньо виробити корисні звички, що збережуть тривалість життя кожного.

Насамперед, слід позбутися згубної звички спалювати рослинність, а далі – навчитися сортувати сміття, перейнятися турботою про рідкісні види тварин і рослин, прискіпливо обирати засоби особистої гігієни, миючі засоби та пральні порошки, дбати про озеленення присадибних ділянок, масивів і прилеглих територій. У силах кожного з нас забезпечити дбайливе ставлення до водних екосистем і навколишнього середовища; розпочати боротьбу з поліетиленовими пакетами, просто зменшивши їх споживання; скоротити використання пластикових пляшок і одноразового посуду, використовуючи багаторазову тару та ємкість; економно використовувати електроенергію, воду та, за можливості, обирати екотранспорт; купувати менше та не викидати зайвого, зменшуючи тим самим рівень власного споживацького ставлення; з повагою ставитися до оточуючих, як-от вміння притримати себе вдома, коли відчуваєш ознаки поганого самопочуття.

День довкілля є своєрідним нагадуванням українцям про головні аспекти здорового способу життя та значного його подовження. Дбайте про себе і своїх близьких.

Пресцентр Уманського НУС