19.04.2016 1181

Майстер-клас з виготовлення пасхальних подарунків для дітей

18 березня 2016 року в  21-м групі відбувся майстер-клас  з виготовлення пасхальних подарунків для дітей Уманського дитячого будинку.
   Кожна нація , кожен народ, навіть кожна соціальна група має свої звичаї, що виробилися протягом багатьох століть і освячені віками.
Але звичаї - це не відокремлене явище в житті народу, це - втілені в рухи і дію світовідчуття , світосприймання та взаємини між окремими людьми . А ці взаємини і світовідчуття , безпосередньо,  впливають на духовну культуру даного народу, що в свою чергу впливає на процес постання народної творчості. Саме тому народна творчість нерозривно зв`язана з звичаями народу.

Майстер-клас  з виготовлення пасхальних подарунків для дітей
Майстер-клас з виготовлення пасхальних подарунків для дітей

З приходом на Україну християнства яйце стало важливим елементом Пасхальних ритуалів, що були пов'язані з розповсюдженням нової релігії, та велика кількість легенд, що передавалися з покоління в покоління протягом століть, розповідали історію походження Пасхальних яєць. Коли Ісус помирав на хресті, кров, що стікала з його ран, падала на землю. Навісці падіння крапель крові з'являлися червоні Пасхальні яйця. Марія, мати Ісуса Христа, стояла поряд його хреста та плакала. Ті червоні Пасхальні яйця, на які були пролиті її сльози, перетворювалися на прикрашені Пасхальні яйця. Люди зібрали яйця у хустки та пішли до Понтія Пілата, благати про дозвіл поховати її сина. На своєму шляху до Понтія Пілата Марія віддавала дітям, яких зустрічала, по яйцю та проголошувала настанови жити в мирі. По приході до палацу Понтія Пілата, Марія втратила свідомість, Пасхальні яйця з її хустки покотилися по всьому світі, і з того дня люди з різних країн прикрашають яйця напередодні Паски та дають їх одне одному, як проголошення любові та миру. Таким чином народний язичницький ритуал увійшов до системи християнського вірування. А як ми розуміємо яйце не може існувати без курочки. Курка – це символ української традиції поруч з фарбованими яйцями частіше сидить курка. Вона - прообраз матері, яка висиджує і оберігає своїх пташенят, будучи символом доброї сім'ї, захищає любові. Дбайлива квочка зберігає і пасхальні яйця.