26.09.2024 61

Ментальне здоров’я — запорука успішного і щасливого життя!

На початку навчального року відбулась серія ознайомчих зустрічей зі студентами-першокурсниками з практичним психологом Уманського національного університету садівництва Валентиною МАЗУРЕНКО.

Ментальне здоров'я — стан щастя та добробуту. Людина реалізує пізнавальний потенціал, творчі здібності, продуктивно працює і легко протистоїть стресам. Психологічна готовність до нових умов у всіх першокурсників різна, трапляються стани зниження активності у навчанні та різноманітні поведінкові розлади. Аби уникнути соціально-психологічної дезадаптації особистості, в Уманському НУС практикує психолог навчального закладу — Валентина МАЗУРЕНКО.

Ментальне здоров’я — запорука успішного і щасливого життя!

«Метою зустрічей є виокремлення групи осіб, які потребують корекції або психологічної консультації. За допомогою досліджень виявляються: завищені показники тривожності, знижені показники стресостійкості, низькі показники резилентності (здатності в несприятливих ситуаціях зберігати стабільний рівень психологічного та фізичного функціонування і швидкого відновлення), рівень фрустрації, рівень агресивності, рівень ригідності (складність або нездатність перебудовуватися при виконанні завдань, якщо цього потребують обставини). Кожен студент має нагоду побачити власні результати та зрозуміти чи потрібно на сьогодні поліпшити ментальне здоров’я, — розповідає Валентина Дмитрівна — Підвищене психічне навантаження на здобувачів нового набору, нове коло спілкування, не знайомі умови навчання, проживання, умови перманентного стресу і тривоги в сучасних реаліях для окремих осіб можуть стати критичним навантаженням на психіку. Таким чином мотивація до навчання може зникнути. Саме тому я проводжу цикл діагностичних зустрічей для виокремлення групи осіб, з якими є необхідність проведення подальшої корекційної роботи».

Ментальне здоров’я — запорука успішного і щасливого життя!

Студенти всіх факультетів мають власний розклад відвідування діагностичних зустрічей з практичним психологом університету. Першокурсникам запропоновано пройти письмові тести, результати яких вони отримують одразу. Після цього, за потреби, вони можуть звертатися до Валентини Дмитрівни для індивідуальних консультацій.

Міцного ментального здоров’я, шановні, бережіть про свою здатність отримувати задоволення від життя!