19.11.2018 630

Метеорологи відзначають професійне свято

Метеорологічна станція, що була відкрита і почала діяти при Уманському училищі землеробства та садівництва у 1885 році, святкувала 13 вересня 133 роки і являється на цей час найстарішою в Україні.

На той час очільником її та наставником для колег і студентів став викладач хімії, фізики та метеорології В. Поггентполь, який і здійснював спостереження на станції впродовж 22 років. У 1921 році метеорологічну станцію у місті Умань включили до Української метеорологічної служби.

Дані метеостанції надходять у мережу Всесвітньої метеорологічної організації. Архіви метеостанції у місті Умань вивчають фахівці Гідрометцентру України, Черкаського гідрометцентру, а також Центральної геофізичної обсерваторії та метеостанції. Дані матеріали дозволяють вченим та науковцям метеорологам з’ясувати причини погодних змін; виявляти кількісні показники наявних і вже зафіксованих колись температурно-погодних коливань; кожні 3 години дані з станції надходять до Українського гідрометеорологічного центру та враховуються при складанні прогнозів погоди, а також надходять у мережу Всесвітньої метеорологічної організації (Женева).

Станом на сьогодні метеостанція працює за програмою ІІ розряду. Таким чином, фахівці 8 разів на добу проводять спостереження за температурою повітря, температурою поверхні ґрунту та на глибинах, на поверхні снігового покриву, за відносною вологістю повітря, напрямком та швидкістю вітру, атмосферним тиском і різними атмосферними явищами. Окрім цього, проводяться снігозйомки на сільськогосподарських угіддях, здійснюються спостереження за ростом і розвитком сільськогосподарських культур, за станом перезимівлі озимих культур, запасами продуктивної вологи в ґрунті.

Робота на метеостанції, як і 100 років тому, вимагає злагодженості та чіткості, точності та відповідальності.

Метеорологічна станція є своєрідним освітнім осередком як для професорсько-викладацького складу та студентів університету, так і для всього загалу.

Багато років сумлінної відданої праці трудового колективу метеостанції були відмічені різноманітними відзнаками та нагородами, їх досягнення – то заслуга високоосвічених, професійно підготовлених фахівців, висока кваліфікація та відданість праці яких дає змогу донині високоякісно виконувати покладені на метеостанцію Умань завдання.

І нині, колектив метеостанції Умань відзначає своє професійне свято. Тож  прийміть щирі вітання в День працівників гідрометеорологічної служби, адже ви робите важливу справу – прогнозуєте погоду, попереджаєте людей про небезпечні явища природи своєчасно та достовірно.

Гідно, як завжди, виконуйте свої професійні обов’язки, адже інформація, яку ми від вас отримуємо, допомагає всім у повсякденному житті, а ваш високий професіоналізм сприяє вдалому розвитку економіки України.

У природи немає поганої погоди, тож хай і життя ваше, шановні метеорологи, буде огорнуте мирним, безхмарним небом над головою та душевною внутрішньою рівновагою. Гарний стан здоров’я хай переслідує всіх членів ваших родин, а злагода та щастя поривчастим теплим вітром окутує ваші оселі, надихаючи на гарні справи і нові трудові звершення!

Прес-центр Уманського НУС