24.10.2023 250

Мир і гармонія на умовах справедливості

Ідеї та цілі створення ООН – таким лейтмотивом сповнений академічний день спільноти Уманського національного університету садівництва 24 жовтня. Саме цього дня 1945 року державами-засновниками було офіційно ратифіковано договір про створення Організації Об'єднаних Націй. Україна, підписавши Статут однією із перших, увійшла в групу країн-засновниць ООН, і донині неухильно дотримується визначених основоположних цілей і принципів Статуту Організації:

• — розвивати, підтримувати міжнародний мир і безпеку;
  • — розвивати дружні відносини між націями на основі взаємоповаги, рівноправ'я і самоідентифікації народів;
  • — використовувати взаємодію та співпрацювати у сферах економічного, соціального, культурного та гуманітарного характеру;
  • — організовувати та погоджувати дії націй для досягнення спільних миротворчих ідей і цілей.

Діяльність організації ґрунтується на наступних принципах:

— суверенна рівність усіх держав-членів;

— вирішення всіх питань мирним шляхом;

— утримання будь-якої держави від застосування сили проти інших держав;

— надання державами-членами допомоги ООН відповідно до Статуту;

— забезпечення дотримання всіма країнами принципів, що сприяють підтриманню міжнародного миру та безпеки;

— невтручання у справи внутрішньої компетенції іншої держави.

Нині колектив Уманського НУС, як і вся Україна, навчається та працює в умовах, коли російські терористи продовжують обстрілювати українські міста ракетами далекого радіусу, ігноруючи загальносуспільні цінності та задекларовані ООН постулати. А тому всім учасникам спільноти слід реально оцінювати власні можливості та використовувати їх на протидію насильству й агресії у всіх їхніх проявах. Адже щодня мужні воїни ЗСУ, ціною власного життя, дають нам змогу отримати різносторонні знання та зайняти справедливі життєві позиції правди та добра у світових спільнотах, вільно володіти критичним мисленням і чітко висловлювати власну позицію.

Тож хай цей Всесвітній день ООН стане нагадуванням кожному громадянину світу про важливість миру та гармонії, сформованих на справедливості та гідному протистоянню всім, хто ігнорує цінність загальносвітового буття та життя людини.