«Мистецтво крізь призму війни»: В Уманському національному університеті відбувся майстер-клас з розмальовування гільз
Колектив Уманського національного університету та запрошені художники влаштували творчу майстерню в бібліотеці — 25 березня всі охочі розмальовували гільзи від снарядів та патронів під час майстер-класу «Мистецтво крізь призму війни», щоб підтримати ЗСУ. Згодом ініціатори заходу планують виставити їх на аукціон, аби зібрати гроші для підопічних бригад. Гільзи, які виконали своє бойове завдання на передовій, у творчих руках цивільних стануть талісманом для нового власника.
«Сьогодні наш університет ініціює майстер-клас з розпису відпрацьованих гільз. На жаль, ми живемо сьогодні в умовах війни і все що нас оточує змушує шукати сил до життя — це сьогоднішній майстер-клас. Запрошені знані художники нашого краю, які є працівниками гуманітарно-педагогічного фахового коледжу імені Тараса ШЕВЧЕНКА підтримують мету заходу — організацію благодійного аукціону, щоб розписані гільзи ми могли продати, а отримані кошти відправити на підтримку ЗСУ», — розповіла доцент кафедри екології та безпеки життєдіяльності Ірина Кравцова.

«Відпрацьовані гільзи, які слугували для знищення ворога на сході, відпрацьовують вдруге. Гільзи стали полотном для художників, щоб висловити свою вдячність нашим Героям. В кожній лінії та малюнку вдячність за життя, за можливість мріяти і творити. Основна мета тепер у гільз, не запалювати смертоносний вогонь, а зібрати якомога більше коштів для наших захисників. Розписані гільзи надалі займуть своє місце на ярмарку-продажу. Дякуємо ЗСУ за те, що кожний день рятують наші життя і ми маємо можливість жити, працювати в безпеці. Віримо, що наша Україна розквітне і в ній житимуть щасливі українці», — сказала заступник декана факультету плодоовочівництва, екології та захисту рослин з виховної роботи студентів Лариса РОЗБОРСЬКА.

Уманський гуманітарно-педагогічний фаховий коледж ім. Т. Г. Шевченка Черкаської обласної ради долучився до когорти творчих ініціативних особистостей — Тарас КОЖУШКО, Валентина БАРАБАШ, Леоніла ЧЕРЕВКО радо навчали студентів та викладачів, яким чином краще на метал накласти акрилові фарби, допомагали творчо, надавали технічну підтримку. А разом зі студентами холодний сплав у шедеври перетворювала художниця з УНУ і викладач кафедри лісового господарства Валентина МАМЧУР.


Робота з розпису гільз захопила усіх, дехто з учасників майстер-класу, потрапивши у полон натхнення, встиг розписати кілька патронів. Усі майбутні експонати благодійного аукціону ексклюзивні та унікальні, з особливими візерунками, що з холодного металу зробили маленькі шедеври.






Кожен вклав у роботу свій задум і душу, а ще величезний намір перемоги й побажання всього найкращого нашим захисникам. Над розписом гільз працювала справжня творча майстерня. Долучалися навіть діти, які зараз за кордоном — вони підказували, як можна доповнити композицію. Тому це спільна робота усіє творчої команди, розповіли наприкінці учасники заходу.